Resident Evil 7 ma być powrotem do korzeni i prawdziwym horrorem

Capcom powoli zaczyna wspominać o grze Resident Evil 7. Zdaniem jednego z producentów firma podjęła decyzję, aby gra była utrzymana w klimacie pierwszych serii, czyli klasycznego horroru.

Firma Capcom poprosiła fanów o trochę cierpliwości i uwagi, bowiem wkrótce podzieli się z nimi informacjami na temat gry Resident Evil 7. Tytuł ma być ponoć zupełni inny, aniżeli wszystko z tej serii wydawane w ostatnich latach. Producent gry jest zdecydowany, aby powrócić do starych pomysłów i schematów rozgrywki. Resident Evil 7 to będzie prawdziwy horror, niczym pierwsze trzy części tej kultowej serii.

W najnowszym numerze magazynu Dengeki PlayStation niejaki Masachika Kawata z firmy Capcom skromnie, bo skromnie, ale wypowiedział się na temat kolejnej części Resident Evil. Producent nie może aktualnie podzielić się informacjami na temat tej produkcji, ale zapewnia, że Capcom od dłuższego czasu przygotowywał się do zmiany polityki. Krytyka fanów dotycząca ostatnich gier z serii Resident Evil najwyraźniej poskutkowała, bo w studiu zaczęto pracować nad klasyczną grą, prawdziwym przedstawicielem gatunku survival – horror.

”Odkąd wydaliśmy tak wiele gier z tej serii i spin-offów, zdałem sobie sprawę, że zmiana stylu jest wymagana. Dziś jestem zdania, że powinniśmy zacząć produkować gry, które będą przedstawicielami prawdziwego gatunku horrorów. Jestem tego wręcz pewien i już przygotowuję się do pracy nad taką grą.” – powiedział Kawata.

Resident Evil 7 nadal nie zostało oficjalnie zapowiedziane, aczkolwiek informacje o tej grze krążą w sieci już od kilkunastu miesięcy. Warto jednak podkreślić, że już w przypadku gry Resident Evil 6 twórcy ze studia Capcom zapowiadali przysłowiowy ”powrót do korzeni”. Grę uważam za udaną, ale nie była tym, czego w rzeczywistości oczekiwałem. Grafika to nie wszystko, Resident Evil to przede wszystkim horror i emocje.

Pamiętajmy również o rozpoczętych pracach nad kultowym już Resident Evil 2 Remake, które to ma pojawić się na PlayStation 4 i Xbox One. Capcom ma zatem pełne ręce roboty, czy wierzycie w ich zapewnienia o powrocie klasycznego Resident Evil?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/resident-evil-deviantart.jpg”]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

PlayStation Plus – oferta na czerwiec 2014

W sieci pojawiły się oficjalne wiadomości na temat czerwcowej rozpiski PlayStation Plus....
Read More