Remapowanie przycisków w kontrolerze od Xbox One

Już wkrótce firma Microsoft udostępni kolejny update pozwalający na zmianę funkcji przycisków w kontrolerze do konsoli Xbox One. Jak wielu z Was czekało na tę opcję?

Twitter to ponownie świetne źródło informacji na temat konsol stacjonarnych. Tym razem na koncie przedstawiciela Microsoftu pojawił się wpis o zbliżającej się aktualizacji konsoli Xbox One. Najnowszy update ma wprowadzić jedną ciekawą zmianę, mianowicie remapowanie przycisków, a więc dowolną zmianę obłożenia funkcji na przyciskach kontrolera konsoli.

Mike Ybarra odpowiadając na jedno z pytań na Twitterze napisał, że opcja już niebawem trafi do konsoli Xbox One. Wcześniej zapowiedziano, że remaping możliwy będzie tylko i wyłącznie na zapowiedzianym nie tak dawno kontrolerze Elite. Gadżet wyceniony został w Stanach Zjednoczonych na ”jedyne” 150 dolarów, a więc około 560 złotych. Zmiana obłożenia przycisków w kontrolerze Dual Shock 4 od PlayStation 4 jest już możliwa od dawna.

Ponadto warto wspomnieć o jeszcze jednej funkcjonalności, o którą dopytują się użytkownicy Xbox One. Mowa tutaj o możliwości słuchania muzyki w tle Xbox One podczas wykonywania innych czynności. Dla przykładu, na PlayStation 4 możemy korzystać z aplikacji Spotify z bardzo dobrym skutkiem. Szef Xboksa, Phill Spencer, zapewnił o trwających pracach nad taką funkcją. Ponoć funkcja znajduje się aktualnie na tak zwanej ”liście priorytetów”.

Kiedy zostanie opublikowana aktualizacja pozwalająca na powyższe nowości? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ma się to okazać wkrótce, więc warto czekać na kolejny update Xbox One.

 

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Obie części Prototype zostaną przeniesione na Xbox One

Prototype: Biohazard Bundle zapowiedziane na Xbox One w wersji cyfrowej. Gra w...
Read More