Redakcja

Projekt Konsola to serwis tworzony od 2010 roku. Przez ostatnie 4 lata staraliśmy się dostarczać najlepszych, jakościowych treści, i zawsze współtworzyliśmy aktywnie świat gier konsolowych w Polsce. Sponsorowaliśmy nagrody rozgrywek online FIFA, współtworzymy konkursy z naszymi partnerami medialnymi, wspieramy wydawców, producentów i deweloperów gier, aktywnie uczestniczymy w wielu konferencjach poświęconych tematyce gier i konsol. Staramy się i z biegiem czasu nie zwalniamy tempa, przyspieszamy.

Od 16 listopada 2013 roku zmodernizowaliśmy stronę. Z Portalu przekwalifikowaliśmy się na Serwis. Po raz pierwszy nad treściami pracuje i czuwa Redaktor Naczelny:

Patryk Jankowski

Kilka słów o sobie: To było jakoś w sezonie zimowym, roku 1999, kiedy to otrzymał pierwszą konsolę Sony, legendarne PlayStation, z miejsca obdarzył ją wielkim szacunkiem i miłością. Od tamtej pory jest zapalonym graczem, który ceni sobie jakość wykonania projektu i jego głębię merytoryczną. Od kilku lat wspiera również branżę informacyjną, jak w większości podobnych jemu przypadków, pierwsze jego teksty trafiały do…biurka. Od dłuższego czasu zbiera doświadczenie w mediach, a Projekt Konsola jest jego moim pierwszym, samodzielnym serwisem, nad którym trzyma pieczę. Absolutnym zaufaniem darzy Hideo Kojime, włodarzy firmy Square Enix, jak również markę Gran Turismo. Od wielu lat związany z konsolami Sony i Microsoftu, z sentymentem spogląda w barwną przeszłość, kiedy zagrywano się grami pokroju MediEvil, Metal Gear Solid czy Final Fantasy VII!

Zamieszkuje w małej, przepięknej okolicy miasta Wałcz, skąd wspiera serwisy internetowe, pracuje nad studiami magisterskimi i trenuje wschodnie sztuki walki – aikido. Hobbistycznie zajmuje się motoryzacją, jest szczęśliwym właścicielem motocykla ze stajni Suzuki.

Na stałe współpracujemy z freelancerami, którzy często podsyłają nam swoje teksty publikowane na serwisie.

Nad technicznymi aspektami czuwa webmaster, wspierający również redakcję przelewając czasem na monitor swoje myśli dotyczące wydarzeń konsolowych:

Aleks Nitka

Kilka słów o sobie: Przede wszystkim fan gier. Gier tworzonych z pasją, gier z fabułą, gier z polotem, z tym „czymś”… Na absolutnym piedestale stoi seria Fallout – przede wszystkim Fallout 1 i 2, ale z sentymentu zarwane zostały też noce nad kontynuacjami Bethesdy. Jeśli już mowa o sentymentach – absolutny miłośnik Crusader: No Remorse i No Regret (pierwsze zakupione na PC gry). Ostatnio zagłębiał się w The Walking Dead Telltale Games i The Last of Us – zaliczone od deski do deski. Dla czystej rozrywki odpala czasem Battlefielda i całkowicie wsiąkł w coop Borderlands. Na co dzień rezyduje w Warszawie. Hobbystycznie redaktor serwisu gentlemans.pl, miłośnik motoryzacji i sportu.

Sprawami newsów i wieści ze świata zajmuje się nasz ”młodzian” w osobie:

Mikołaj Ciesielski

Aktualnie uczę się w Liceum Ogólnokształcącym na profilu humanistycznym. Swoją przygodę z grami wideo zacząłem od zagrywanie się na słynnym Pegazusie. Następnie na kilka lat stałem się graczem PC- towym, a konsolowcem ponownie zostałem w 2009 rok za sprawą Xboksa 360, a od niedawna posiadam również PlayStation 4 i wszystko wskazuje na to, że konsolowcem pozostanę już na zawsze. Swoje przemyślenia na temat gier i różnych tematów z nimi związanymi zacząłem przelewać w 2013 roku na blogu w jednym z popularnych serwisów internetowych o grach.

Na poważnie piszę od marca tego roku i myślę, że na pewno przez najbliższy czas będe się tym zajmował.
Uwielbiam gry z gatunku RPG, z dużym otwartym światem i możliwością rozwoju postaci, wielki ukłon w stronę Skyrim oraz ze znakomitą fabułą, Wiedźmin. Nie zamykam się jednak na jeden gatunek. Dlatego jeśli jakaś gra ma w sobie „to coś” to na pewno jej nie ominę. Lubię gry akcji od Batmana poprzez Tomb Raidera i na strzelan inach kończąc oraz gry sportowe, szczególnie serię FIFA oraz NBA 2k. Lubię gdy gry dają nie tylko możliwość odprężenia i rozrywki, ale również takie, które stawiają pewne wyzwanie i satysfakcję z ukończenia.

Ponadto interesuję się sportem, głównie piłką nożną, koszykówką, siatkówką oraz unihokejem, którego trenuje od 2012 roku. Ponadto uwielbiam literaturę fantastyczną zarówno polską jak i zagraniczną.

Wszystkie sprawy, sugestie, opinie, zapytania i wrażenia prosimy kierować na naszą redakcyjną skrzynkę: redakcja@projektkonsola.pl