Red Dead Redemption i GTA 4 nie dla programu wstecznej kompatybilności na Xbox One?

Najwyraźniej firma Rockstar nie jest zainteresowana udostępnianiem swoich gier na konsoli Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności. Zapomnijcie o Red Dead Redemption i GTA 4.

Firma Microsoft wprowadziła aktualizację New Xbox One Experience, czyli między innymi udostępniono wsteczną kompatybilność na konsoli Xbox One. Nie wszyscy wydawcy zgodzili się jednak na dopuszczenie swoich gier z okresu Xboksa 360 na nową konsolę Microsoftu.

Jedyną firmą, która wyłamała się i nie udostępni graczom gier na Xbox One jest Rockstar. Wydawca zdecydował, że ich hity z konsoli Xbox 360 nie zostaną wprowadzone do programu wstecznej kompatybilności. Warto przypomnieć, o jakich grach mowa:

  • Bully
  • Red Dead Redemption
  • L.A Noire
  • Max Payne 3
  • GTA San Andreas HD
  • GTA IV

Trochę szkoda gier od Rockstar, ale czasem tak bywa, że wydawcy podejmują dość dziwne z perspektywy graczy decyzje. Może to wszystko spowodowane jest tym, aby gry takie jak Red Dead Redemption czy Grand Theft Auto 4 zachowały się w pamięci graczy głównie jako produkcje z poprzedniej generacji konsol?

Możliwe, ale Rockstar przecież nie ma w swoim portfolio aż tak wielu potężnych gier, aby wstrzymywać ich dostęp w ramach wstecznej kompatybilności. Ubisoft czy Electronic Arts mają o wiele więcej ciekawych gier, a mimo to są zainteresowani, aby kolejni gracze odkrywali ich klasyczne tytuły na Xbox One. Może twórcy Red Dead Redemption również się opamiętają i przemyślą sprawę.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=3gBctl1h_2o” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

Firma Sony wypowiada się na temat konferencji podczas targów E3 i podjętych decyzji

W sieci pojawiły się komentarze kierownictwa Sony na temat targów E3 2013....
Read More