Razer przejmuje Ouya i ludzi tam pracujących, co dalej z konsolą na Androidzie?

Firma Razer zdecydowała się przejąć konsolę Ouya i całą firmą za nią odpowiadającą. Najwyraźniej konsola oparta o system Android może mieć potencjał, zdaniem Razera.

Producent gadżetów i sprzętu dla graczy, firma Razor, zdecydowała się przejąć część firmy Ouya. Szefowa przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za konsolę na systemie Android poinformowała o tym wydarzeniu na swoim Twitterze.

Julie Uhrman zdecydowała się wyjawić zachwyt nad przeprowadzoną operację finansową. Ponoć Razor ma mnóstwo pomysłów, jak rozwinąć (wskrzesić?) pomysł konsoli Ouya na Androidzie.

W rzeczywistości firma Razor przejmuje jedynie patenty, pomysły, zespół produkcyjny oraz stronę internetową. Konsola Ouya z pewnością nie będzie wspierana w takiej formie, jak dotychczas. Najprawdopodobniej producent akcesoriów przygotowuje coś więcej w temacie nowej konsoli do grania, a może tylko chciał zawiązać współpracę z wykwalifikowanymi inżynierami?

Zespół producentów już teraz otrzymał nowe zadania związane z systemem Android. Firma Razor zleciła specjalistom z dawnego Ouya zająć się Xiaomi Mi Box oraz Alibaba Tmall Box. Już wkrótce właściciele konsolki Ouya mają przejść płynnie na system Forge TV.

Tak więc kończy się historia konsoli Ouya, która w pewnym momencie zafascynowała branżowe media oraz skupiała na sobie światło fleszy. Dziś jednak po konsoli z Androidem pozostaną tylko i wyłącznie wspomnienia. Jakie, to już zależy od Was samych.

[dzięki – http://www.egmnow.com/articles/news/razer-completes-acquisition-of-ouya/]

 

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Patryk

Until Dawn wygląda świetnie i w dodatku straszy

W sieci opublikowano filmik z wersji demonstracyjnej Until Dawn, którą zaprezentowano w...
Read More