Quentin Tarantino – gry video go nie ruszają

Quentin Tarantino robi filmy, które się uwielbia albo nienawidzi – nie da się być obojętnym wobec jego twórczości. Mimo, że jego największe, kultowe produkcje sięgają lat 90’ nadal szokuje i zdobywa szczyty box office. Film jednak rynkowo jest w defensywie – na fali są gry wideo. Czy możliwe jest Pulp Fiction na PS4?

ps4-banner

Na nasz profil Google Plus staram się wyszukiwać ciekawe Gify, które równie dobrze wyglądają na stronie. Dziś wrzuciłem groźną minę Jules’a z Pulp Fiction, bo to jeden z moich ulubionych filmów. Pomyślałem, że gra od Tarantino to byłoby coś. To mogłoby wstrząsnąć branżą gier, wprowadzić ją na nowe tory. Zastopować postępujące totalne upraszczanie wszystkiego na każdym kroku. Wprowadzić do branży gier trochę podejścia retro – rozbudowaną fabułe, dbałość o detale.

W 2006 roku zrobiono grę Reservoir Dogs na podstawie pierwszego wielkiego hitu Tarantino. Sam reżyser miał jednak niewiele z nią wspólnego – zwykłe wykorzystanie praw do scenariusza. Tytuł ma obecnie 50/100 na Metacritic i zdaje się, że niewiele osób wie o jej istnieniu. Pierwszy romans nie był zbyt udany. Podejście samego Quentina nie wróży, aby on sam miał zamiar kiedykolwiek jeszcze mieć cokolwiek wspólnego z grami:

Nie mogę zmusić się do interesowania grami video. Dostałem kilka konsol i tylko stoją podłączone do TV zbierając kurz. Do czasu, aż je odłączę, żeby podpiąć odtwarzacz DVD z inną regionalizacją.

Tarantino nie jest fanem cyfrowej rewolucji. Jako reżyser, nie patrzy się w ekran, aby ocenić daną scenę – stoi obok obserwując plan – zupełnie jak za dawnych lat kinematografii. Swoje scenariusze piszę ręcznie. Nie przepada za efektami specjalnymi. Kiedyś sam powiedział:

Mam już po dziurki w nosie tego komputerowo generowanego gówna. Moi wszyscy ludzie są prawdziwi. Gdybym chciał tego całego syfu z gier komputerowych poszedłbym do domu i wsadził swojego fiuta w moje Nintendo. Obraz generowany komputerowo to gwóźdź do trumny kina.

Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie na gry ze stajni Tarantino nie ma co liczyć. Zobaczymy, może z czasem Quentin dostrzeże wielki potencjał tej formy ekspresji.

Written By
More from Aleks

Quentin Tarantino – gry video go nie ruszają

Quentin Tarantino robi filmy, które się uwielbia albo nienawidzi – nie da...
Read More