PSP Remaster – nowa seria gier na PS3

PSP-Remastered-projektkonsola
PSP-Remastered-projektkonsola

Sony ogłosiło 22 maja 2011 r., że zamierza rozpocząć wydawanie gier z serii PSP Remaster.

 

 

 

Najlepsze gry wydane na Playstation Portable ukażą się również na Playstation 3. Sony ogłosiło 22 maja 2011 r., że zamierza rozpocząć wydawanie gier z serii PSP Remaster. Pierwszym zapowiedzianym tytułem jest Monster Hunter Portable 3rd HD.

Seria PSP Remaster ma oferować graczom wybrane tytuły, wydane dotychczas jedynie na Playstation Portable, w zremasterowanych, odpowiednio dopracowanych wersjach również na PS3. Gry mają obsługiwać grafikę w pełnym HD oraz być kompatybilne z Dual Shock’ami 3. Ponadto Sony zapowiedziało wsparcie dla technologii 3 oraz innych funkcji znanych posiadaczom Playstation 3. Posiadając wersję danej gry na PS3 i PSP, będzie można bez problemu wykorzystać istniejący już zapis stanu gry – save’y będą w pełni kompatybilne. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by grę rozpoczętą gdzieś w podróży kontynuować po powrocie do domu przed telewizorem. Sony zapewniło również, że wersje na PS3 będą zgodne z usługą Ad Hoc Party, która pozwala na grę w sieci. Obecnie ta darmowa aplikacja pozwala na granie w gry z PSP poprzez Internet – PS3 służy w tym wypadku za server proxy.

Monster-Hunter-3rd-HD

Z początku gry z serii PSP Remaster mają być dostępne jedynie na rynku japońskim. Zostaną wydane na płytkach Blu-ray. W późniejszym czasie trafić mają na pozostałe kontynenty; część gier będzie można zakupić także poprzez PS Store.

Pierwszym pewnym tytułem, który zostanie wydany w nowej serii, jest kultowy już Monster Hunter Portable 3rd HD. Produkcja Capcomu oferować ma grafikę HD, obsługę technologii 3D oraz kilka dodatków nieobecnych w wersji na PSP. Jednym z kolejnych tytułów, wydanych w ramach PSP Remaster, będzie podobno kolekcja gier God of War, wydanych już na PSP.

M.P.

Written By
More from konadmin

Zapomnijcie o nadziei w tunelach metra

Metro Last Light przejęło niemieckie Deep Silver i od tego czasu pojawił...
Read More
PSP-Remastered-projektkonsola

Sony ogłosiło 22 maja 2011 r., że zamierza rozpocząć wydawanie gier z serii PSP Remaster.

 

 

 

" />