PS Vita – Sony ujawniło pełną listę aplikacji

PS-Vita-small
PS-Vita-small

Sony oficjalnie przedstawiło pełną listę aplikacji dołączanych do przenośnej konsoli – PS Vita (dla obu wersji: wi-fi i 3G) Znany jest już także wygląd opakowań, w których będzie rozprowadzana nowa konsolka Sony.

Sony oficjalnie przedstawiło pełną listę aplikacji dołączanych do przenośnej konsoli PS Vita (dla obu wersji: wi-fi i 3G) Znany jest już także wygląd opakowań, w których będzie rozprowadzana nowa konsolka Sony. Większość aplikacji ściśle wzoruje się na tych znanych posiadaczom Playstation 3. Jedyną większą nowością jest usługa „Near”.

PS Vita, które będzie mieć premierę w przyszłym roku w Europie, zostanie wyposażone w szereg podstawowych aplikacji, m.in. pakiet mini-gier, odtwarzacz muzyki oraz przeglądarkę internetową. Poszczególne aplikacje to:

– Welcome Park – darmowy pakiet mini-gier (Sony nie podało jeszcze konkretnej listy tytułów);

– Party – aplikacja umożliwiająca komunikację głosową i tekstową z przyjaciółmi (max. 8 osób jednocześnie). Dodatkowo będzie można przejść z Party od razu do konkretnej gry, mającej tryb multiplayer;

– Playstation Store – dostęp do sklepu Sony (podobnie jak w przypadku PSP i Playstation 3);

– Group Messaging – pozwala na wysyłanie wiadomość poprzez Playstation Network, system ma być kompatybilny z PS3 i PSP;

– Photos – przeglądarka zdjęć z bezpośrednim dostępem do aparatu;

– Near – całkiem nowa aplikacja, która umożliwi nawiązanie kontaktu z innymi posiadaczami PS Vita, docelowo ma pozwalać na poznanie graczy przebywających w naszym pobliżu. Sony zapowiada również szereg dodatkowych atrakcji, bonusów w grach – odblokowywanych dzięki nawiązywaniu nowych znajomości poprzez Near;

– Trophies – trofea znane wszystkim posiadaczom PS3, będzie można oczywiście połączyć swoje konto z PS3 (wraz z trofeami) z profilem na PS Vita;

– Music – odtwarzacz plików muzycznych, przeniesionych wcześniej z komputera lub PS3;

– Friends – standardowa lista przyjaciół, działająca na identycznych zasadach, jak w przypadku PS3;

– Internet Browser –  przeglądarka internetowa.

konferencja-Sony

PS Vita pojawi się najpierw na półkach sklepów w Japonii (17 grudnia 2011 roku), w Europie i Stanach Zjednoczonych dopiero pod koniec I kwartału 2012 roku (marzec/kwiecień).

 

M. P.

Written By
More from konadmin

Zaczęła się extremalna wyprzedaż na Xbox Live

Rozpoczęła się wielka wyprzedaż na Rynku Xbox LIVE. I to nie od...
Read More
PS-Vita-small

Sony oficjalnie przedstawiło pełną listę aplikacji dołączanych do przenośnej konsoli – PS Vita (dla obu wersji: wi-fi i 3G) Znany jest już także wygląd opakowań, w których będzie rozprowadzana nowa konsolka Sony.

" />