Przesyłanie gier z konsoli Xbox One na Windows 10 już dostępne

Powoli zbliżamy się do wielkiej premiery systemu operacyjnego Windows 10. Debiut nowego oprogramowania wspierać będzie również przesyłanie gier na różnych urządzeniach.

Wraz ze zbliżającą się premierą nowego systemu Windows 10 (29 lipca 2015) uruchomiona została kolejna usługa dla konsoli Xbox One – transmitowanie rozgrywki z konsoli Xbox Ona na komputer PC lub tablet z Windows 10.

W najbliższych dniach udostępnione zostaną również kolejne funkcje sieci Xbox Live w Windows 10, największej na świecie społeczności graczy konsolowych.

Funkcja streamingu gier z konsoli Xbox One, dostępna wcześniej wyłącznie w programie wczesnego dostępu, dla wybranych użytkowników, została udostępniona publicznie dla każdego posiadacza konsoli Xbox One i komputera PC lub tabletu z Windows 10. Oznacza to, że użytkownicy mogą obecnie grać w ulubione gry z konsoli Xbox One na urządzeniu z Windows 10, gdy nie mają dostępu do konsoli.

Jedna, wielka, kochająca się rodzina, dołączysz do niej?
Jedna, wielka, kochająca się rodzina, dołączysz do niej?

W najnowszym wydaniu aplikacji Xbox na Windows 10 wprowadzono liczne udogodnienia dla treści i gier. Nowe funkcje dostępne w lipcowej aktualizacji obejmują:

  • Chat w grupie – funkcja umożliwia rozpoczęcie rozmowy w grupie pomiędzy użytkownikami Xbox One i Windows 10.
  • Moje gry – aplikacja umożliwia automatyczne wykrywanie gier Windows Store oraz starszych gier PC i dodawanie ich to kolekcji w aplikacji Xbox. Gry można również dodawać do aplikacji ręcznie, a kolejne pozycje są dodawane do listy, celem usprawnienia ich automatycznego wykrywania.
  • Strona domowa – aktualizacja menu głównego konsoli Xbox One umożliwia obecnie szybki dostęp do opcji streaming gier z zakładki ostatnio uruchamianych tytułów. W menu pojawiła się również zakładka gromadząca popularne gry dostępne do pobrania ze sklepu Windows.
  • Profil – pozwala na wybranie zdjęcia do swojego konta i udostępnienie do znajomym. W menu można również łatwo zmienić wygląda avatara, tag gracza, obrazek gracza czy kolor menu.
  • Udostępnianie treści znajomym – lipcowa aktualizacja przynosi możliwość tworzenia nagrań i zdjęć z gier ze sklepu Windows i udostępniania ich w aplikacji Xbox
  • Avatary Xbox– aktualizacja menu avatarów pozwala na wykonanie zdjęcia użytkownika i ustawienia go jako wizerunku avatara na konsoli Xbox One i w Windows 10. Pomysł ten został wybrany spośród propozycji fanów uczestniczących w programie Xbox Feedback.
  • Day One Experience – posiadacze komputerów PC stawiający pierwsze kroki w ekosystmie Xbox będą mogli skorzystać z uproszczonej procedury tworzenia konta Xbox Live z poziomu systemu Windows 10.

Aplikacja Xbox będzie aktualizować się automatycznie po każdym udostępnieniu nowej wersji w sklepie Windows. Zaktualizowana wersja aplikacji Xbox powinna nosić sygnaturę 7.7.16004.00000 lub wyższą. Wersję można sprawdzić w ustawieniach systemu Windows 10.

[informacja prasowa]

 

[interaction id=”55840e5d550b50ef3b367250″]

Written By
More from Patryk

Bethesda uczy percepcji w Fallout 4 nowym filmikiem

Bethesda opublikowała w sieci kolejny filmik z gry Fallout 4 w ramach...
Read More