Przenośna wersja konsoli Xbox One? Dlaczego nie!

Microsoft nie planuje na ten moment sprzedaży handhelda, aczkolwiek nie przeszkadza to ambitnym fanom stworzyc własną wizję przenośnej konsoli Xbox One.

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

Koncern Microsoft nie jest zainteresowany w tym momencie wydawaniem na rynek konsoli przenośnej. Dopiero co otrzymaliśmy Xbox One, jednakowoż w sieci pojawił się bardzo ambitny pomysł jednego z graczy, który postanowił przerobić swoją konsolę na handhelda.

W sieci pojawiła się prezentacja multimedialna przenośnej wersji konsoli Xbox One. Za pomysł takiego urządzenia odpowiada niejaki Ed Zarick. Sprzęt posiada 22-calowy ekran, który jest w stanie generować rozdzielczość 1080p, specjalną obudowę oraz można na nim uruchomić każdą grę z biblioteki Xbox One.

Koszt takiego zestawu, to według pomysłodawcy 1,500 dolarów. Na poniższej prezentacji możecie zauważyć, że aby stworzyć taki sprzęt potrzebna Wam będzie drukarka 3D. Autor przenośnej wersji Xbox One nie zmienił nic we wnętrzu konsoli, dodał tylko monitor oraz dodatkowe chodzenie.

Oczywiście nie ma mowy o graniu w dowolnym miejscu, bowiem ”handheld” wymaga do działania połączenia z siecią (kabel). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, bowiem najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy, jak wyglądałby handheld Microsoftu.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/modder_turns_xbox_one_into_portable_platform_with_22_inch_screen.html]

Written By
More from Patryk

Twórcy wypowiadają się na temat pojazdów w Star Wars: Battlefront

DICE zdradza nowe szczegóły dotyczące gry Star Wars Battlefront, w które mają...
Read More