Projektant silnik FOX Engine odchodzi z Konami, firma odpuszcza gry kategorii AAA

Firma Konami miała ostatnio spore problemy wizerunkowe oraz finansowe. Dziś pojawiły się smutne informacje dla fanów tego wydawnictwa, które zamierza skupić się na mniejszych grach oraz rynku mobilnym.

W sumie tylko seria Pro Evolution Soccer ma być rozwijana oraz kontynuowana. Konami od teraz zamierza koncentrować się tylko i wyłącznie na mniejszych grach oraz rynku mobilnym. Producent rezygnuje zatem z produkcji wysokobudżetowych gier na konsole stacjonarne. Wychodzi więc na to, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain może być rzeczywiście ich szczytowym i ostatnim osiągnięciem takiego kalibru. Szkoda.

Dodatkowo firma zbiera marketingowe cięgi, bowiem jej wizerunek drastycznie się pogorszył. Niezbyt miłe rozstanie się z Hideo Kojimą niczego nie nauczyło kierownictwa Konami. Dziś dowiadujemy się, że zwolniony został również główny informatyk odpowiadający za opracowanie silnika graficznego FOX Engine. Julien Merceron, bo to o nim mowa, był odpowiedzialny za przygotowanie wysokiej jakości oprogramowania FOX Engine, które teraz napędza serię Pro Evolution Soccer. Zajmował się on również strategią techniczną firmy, ale widać to dla Konami zbyt mało, aby przedłużyć z nim umowę.

Osobiście nie rozumiem polityki Konami, czyli tego wielkiego wydawcy sprzed lat. Decyzje kierownictwa firmy zadecydują przede wszystkim o losie takich kultowych serii jak Silent Hill czy Metal Gear Solid. Gracze od wielu lat czekają na kolejną odsłonę kultowego horroru, ale najwyraźniej nie zapowiada się, aby miała ona powstać. Konami strzela sobie w stopę, a może po prostu ktoś się tam wypalił na stanowisku kierowniczym?

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Firma Konami została założona przez Kagemasę Kozukiego w 1969 jako firma naprawiająca i wynajmująca szafy grające w Osace w Japonii. Nazwewnictwo “Konami” jest połączeniem pierwszych liter nazwisk głównych osób firmy: Kagemasa Kozuki, Yoshinobu Nakama, Hiro Matsuda i Shokichi Ishihara, którzy byli założycielami firmy.Do najsłynniejszych produktów firmy należą serie Contra, Metal Gear Solid, Pro Evolution Soccer, Castlevania oraz Silent Hill.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=nGZDAUqLr7E” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Dead Rising 3 – porównanie edycji na Xbox One z PC

Digital Foundry przygotowało dla graczy całkiem ciekawe porównanie techniczne Dead Rising 3...
Read More