Project Morpheus zapowiedziany na GDC 2014

Gogle VR od koncernu Sony zostały oficjalnie zaprezentowane na imprezie Game Developers Conference. Japoński gigant zamierza wspierać nimi graczy korzystających z PlayStation 4.

ps4-launch-banner

Aktualnie odbywa się bardzo interesująca impreza branżowa Game Developers Conference 2014, na której stawił się również koncern Sony. Japoński gigant oficjalnie zapowiedział gogle VR dedykowane konsoli PlayStation 4, które mają wykorzystywać nowo opracowane patenty technologiczne, jak również autentycznie powiększyć immersję gracza. Firma zamierza wypuścić swój produkt do globalnej sprzedaży za kilka miesięcy, tym czasem na konferencji prasowej zaprezentowano model prototypowy. Zakładam że wizualnie gadżet nie ulegnie znacznym modyfikacją, ale od strony technicznej inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni będą ciągle rozwijali jego jakość. 

Za sprawą Morpheusa producenci gier będą wstanie wprowadzić gracza ”bezpośrednio” świat dowolnej produkcji. Sony wyjaśnia, że gadżet ma ambitne zadanie rozszerzenia możliwości artystycznych PlayStation 4, PS Eye jak również kontrolera Dual Shock 4. Wespół z tymi urządzeniami gogle VR mają za zadanie wprowadzić graczy w świat gry. Dosłownie i w przenośni. Koncern określa urządzenie jako “okno” do wirtualnej rzeczywistości. Na imprezie pojawił się sam prezydent Sony, Shuei Yoshida, który w następujący sposób skomentował całe wydarzenie:

“W SCE innowacje rozpatrujemy jako okazje do realizacji naszej misji i przesuwania granicy możliwości gry. Project Morpheus to najnowszy przykład innowacji ze strony SCE i nie możemy się doczekać dalszych prac nad tym projektem, a także gier, które w przyszłości będą wykorzystywały tę technologię.”

Japoński koncern zamierza udostępnić graczowi urządzenie kompletne. To znaczy że ponad graficzne doznania, Sony docenia również energię drzemiącą w strefie audio. Project Morpheus ma oferować dźwięk w technologii 3D. Urządzenie generuje dźwięk nie tylko z kierunku w którym podąża gracz, ale również z nad jego głowy, spod niego stóp, jak również bliższego i dalszego otoczenia. Tak jak w rzeczywistości – każdy dźwięk ma znaczenie. 

Gadżet zapowiada się niezwykle ciekawie. Interesują mnie jednak liczby, a w tym przypadku cena produktu, która powinna być mniejsza niż wartość średniej klasy telewizora gwarantującego jakość HD. Miejmy nadzieję, że oferta Sony będzie dostosowana do klienta. Poniżej możecie rzucić okiem na zapis wideo z prezentacji gogli na GDC 2014, które aktualnie trwa w najlepsze.

Written By
More from Patryk

Video – podsumowanie konferencji Electronic Arts na E3 2015

Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie konferencji na E3 2015 w wykonaniu firmy Electronic...
Read More