Project Morpheus w pierwszej połowie 2016 roku, mamy zwiastun oraz zdjęcie nowego modelu

Koncern Sony na imprezie Games Developers Conference 2015 zaprezentowała nowy model urządzenia Project Morpheus. Gogle VR pojawią się na rynku w 2016 roku.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

Japoński koncern Sony przywiózł na imprezę Games Developers Conference 2015 nowy model urządzenia wirtualnej rzeczywistości Project Morpheus. Jednocześnie firma zapowiedziała, że gadżet pojawi się w oficjalnej sprzedaży już w pierwszej połowie roku 2016.

Rewolucja gadżetów wirtualnej rzeczywistości bliżej, niż wszyscy myślimy?

Nowy prototyp urządzenia Project Morpheus został wyposażony w zupełnie nowy ekran typu OLED. Wielkości ekranu to 5,7 cala, jest on w stanie wyświetlać obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Sony zwiększyło dodatkowo częstotliwość odświeżania obrazu, która teraz wynosi aż 12 Hz. Oczywiście koncern uważa, że w połączeniu z mocą obliczeniową PlayStation 4 urządzenie będzie w stanie wyświetlać obraz bardzo wysokiej jakości.

Dodatkowo warto wspomnieć o dopracowaniu systemu śledzenia ruchów głowy. Sony wprowadzili dziewięć diod typu LED. Na koniec warto podkreślić, że odmieniono nieco stylizację urządzenia, które wydaje się bardzo efektowne, a przy tym wygodniej się z niego korzysta.

Urządzenie ma pojawić się na rynku już w pierwszej połowie przyszłego roku. Wygląda więc na to, że Sony jest przekonane o jego wysokiej jakości i zdecydowane, aby ostatecznie potwierdzać jego przybliżoną datę debiutu. W sieci udostępniono trailer z imprezy GDC 2015 oraz zdjęcie nowego modelu.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/ps4-morpheus-core-hardware-has-been-finalized-says/1100-6425704/]

morpheus_pk

Written By
More from Patryk

Wiele łuków oraz tryb dnia i nocy w Rise of the Tomb Raider

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące Rise of the Tomb Raider....
Read More