Project Morpheus to już oficjalnie PlayStation VR

Firma Sony na swojej konferencji przed targami Tokyo Games Show 2015 ujawniła nową, ostateczną i oficjalną nazwę dla gogli wirtualnych rzeczywistości. Project Morpheus to od teraz PlayStation VR.

Podczas trwających targów Tokyo Games Show 2015 firma Sony oficjalnie przemianowała gogle Project Morpheus na PlayStation VR. Od teraz urządzenia o takiej nazwie będziecie poszukiwać na półkach sklepowych, chcąc zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość przy pomocy PlayStation 4. Mimo wszystko Sony nie ujawniło chyba najistotniejszej wiadomości, mianowicie ceny gogli PlayStation VR, na którą czekamy już od dłuższego czasu.

Ponadto firma Sony ujawniła krótki trailer z grami wideo, które są przygotowywane z myślą o PlayStation VR. Na targach Tokyo Games Show 2015 gracze będą mogli przetestować następujące tytuły:

  • Final Fantasy 14 Online
  • Kitchen
  • Joysound VR
  • Rigs
  • Summer Lesson
  • Dynasty Warriors 7 VR demo
  • Hatsune Miku VR Tech demo

Co więcej, według specjalnego raportu japońskiego dziennika Asahi, firma Sony zamiaruje wystartować ze sprzedażą systemu PlayStation VR już przed czerwcem 2016. Wygląda więc na to, że wirtualna rzeczywistość na PlayStation 4 jest coraz bliżej konsumentów, niż byśmy się tego spodziewali. Gry na ten system określą jego wartość oraz popularność. Jestem jednak przekonany, że Sony nie inwestuje tak dużych pieniędzy w system, który nie jest napędzany świetnymi grami.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/playstation-vr.jpg”]

[interaction id=”55f7e93c8f1e9688010d3126″]

Written By
More from Patryk

EA Access będzie dostępne również w Polsce

Zbliżająca się premiera Xbox One to również okazja przetestowania usługi EA Access....
Read More