Project CARS – wymagania sprzętowe i rozdzielczość na PlayStation 4 oraz Xbox One

Project CARS debiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One w połowie maja. Firma Slightly Mad postanowiła ujawnić wymagania sprzętowe gry.

cars banner

Slightly Mad Studios publikuje nowe informacje na temat gry Project CARS. Tytuł jest dedykowany PlayStation 4, Xbox One oraz komputerom PC. Symulator wyścigów samochodowych ma zadebiutować na rynku już w połowie maja, warto więc poznać wymagania sprzętowe i informacje na temat rozdzielczości na konsolach.

Gry konsolowe często borykają się z uzyskaniem jakości 1080p, ale w przypadku Project CARS twórcom udało się to osiągnąć na PlayStation 4. Gra na Xbox One otrzyma rozdzielczość 900p. Oczywiście w obu przypadkach zostanie zachowana animacja na poziomie 60 klatek na sekundę. Jest to oficjalny komunikat twórców na ich oficjalnej stronie.

project cars banner 3

Co ciekawe, w przypadku komputerów osobistych przygotowano nawet możliwość zagrania w jakości 12K, ale będzie to zależało od jakości posiadanego komputera.

Wymagania minimalne:

  • 2.66 GHz Intel Core 2 Quad Q8400, 3.0 GHz AMD Phenom II X4 940
  • nVidia GTX 260, ATI Radeon HD 5770
  • 4Gb RAM, 1Gb VRAM

Wymagania polecane:

  • 3.5 GHz Intel Core i7 3700, 4.0 GHz AMD FX-8350
  • nVidia GT600, AMD Radeon HD7000
  • 8Gb RAM, 2Gb VRAM

Warto również wspomnieć o kwestiach rozgrywki. Project CARS pozwoli na wyścigi z aż 45 kierowcami w trybie kampanii. Jeżeli mowa o trybie multiplayer to gra na konsolach pozwoli na zabawę maksymalnie 16 graczy. Użytkownicy Windows 64-bit będą mogli rozgrywać sesje wieloosobowe nawet maksymalnie 32 graczy.

Slightly Mad przygotowuje również edycję gry na Nintendo Wii U, ale na ten moment brak szczegółowych informacji na ten temat. Czekamy na konkretną datę premiery.

[dzięki – http://www.projectcarsgame.com/faq.html]

Written By
More from Patryk

Titanfall pojawi się na wielu platformach, w tym PlayStation 4

Firma Electronic Arts po raz kolejny wypowiada się na temat przyszłości marki...
Read More