Project CARS również może pochwalić się zmiennymi warunkami atmosferycznymi

Firma Slightly Mad Studios opublikowała w sieci nowe materiały z gry Project CARS. Nagranie wideo obrazuje zmienne warunki atmosferyczne na trasach podczas wyścigów.

Project C.A.R.S. to jedna z pierwszych gier, które będą obsługiwać gogle wirtualnej rzeczywistości.
Project C.A.R.S. to jedna z pierwszych gier, które będą obsługiwać gogle wirtualnej rzeczywistości.

Wprowadzenie aktualizacji zmiennych warunków pogodowych w DriveClub przysłużyło się wizerunkowi gry. Wszyscy gracze zgodnie stwierdzili, iż oprawa graficzna prezentuje poziom nowej generacji konsol w pełnym tego słowa znaczeniu. Jednakże nie tylko Evolution Studios przygotowało coś dla graczy, również producenci Project CARS mają się czym pochwalić pod tym względem.

Studio Slightly Mad zdecydowało się wprowadzić zmienne warunki atmosferyczne do swojej superprodukcji. W sieci udostępniono pierwsze nagrania wideo, dzięki uprzejmości użytkowników platformy YouTube, które obrazują jakość wykonania efektów pogodowych podczas jazdy.

Trzeba przyznać, że całość robi fenomenalne wrażenie. Głównie za sprawą autentycznie i niezwykle realistycznie wykształconego efektu opadów deszczu, które w sposób bezpośredni wpływają na nasze zachowanie się na torze, widoczność, jak również przyczepność. Co więcej, pogoda może się zmieniać w trakcie dnia oraz po zmroku, ten drugi wariant jest dodatkowym utrudnieniem wyścigu.

Poniżej prezentujemy kilka nagrań zaczerpniętych z platformy YouTube. Niektóre z nich możecie obejrzeć w jakości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę.

Project CARS pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych i konsoli Nintendo Wii U. Fani cyfrowej motoryzacji czekają z niecierpliwością. Premiera gry została zaplanowana na marzec 2015.

Written By
More from Patryk

Video – trzecia misja w kooperacji z Assassin’s Creed: Unity

Assassin’s Creed: Unity to gra firmy Ubisoft dostępna na PlayStation 4, Xbox...
Read More