Programista nowej gry Ubisoftu przyznaje, że ilość klatek na sekundę jest ważniejsza od rozdzielczości

Najnowsza gra Ubisoftu, czyli Watch_Dogs ukaże się już 27 maja na konsolach starej i nowej generacji oraz na komputerach osobistych. Nie ustają ciągłe dyskusje na temat tego jak gra będzie wyglądać na danych platformach. 

Zagraniczny serwis GamingBolt miał okazję przeprowadzić wywiad z dwoma pracownikami studia Ubisoft Montreal. Głównym tematem rozmowy był aspekt techniczny Watch_Dogs. Francis Bovin omówił szczegóły wygładzania krawędzi w najnowszej produkcji. Zapewnił, że zarówno w wersji na PlayStation 4 i Xboxa One używają tych samych metod. Następnie padło pytanie czy ważniejsza dla gry jest liczba wyświetlanych klatek na sekundę czy rozdzielczość. Producent gry Dominic Guy bez żadnych wątpliwości stwierdził, że ważniejsza od rozdzielczości jest liczba klatek na sekundę. Stwierdził, że to istotny aspekt rozgrywki.

Watch_Dogs to gra akcji, za którą odpowiedzialna jest firma Ubisoft, znana najbardziej z serii Assassin’s Creed. Tytuł ten to innowacyjna gra z otwartym światem(tzw. sandbox) wzorowanym na prawdziwym amerykańskim mieście Chicago. W grze położono nacisk na włamywanie się do urządzeń komunikacyjnych i innych systemów kontrolujących miejską infrastrukturę, a nawet do telefonów przechodniów, co dla naszego bohatera Aidena Pearc’a jest drobnostką. Mimo tak dobrej znajomości technologi Aiden nie jest stereotypowym komputerowcem. Nasz bohater doskonale radzi sobie z fizyczną przemocą i potrafi pokonać nawet kilku wrogów.W trakcie walki będziemy mogli korzystać również z broni palnej, zaczynając na pistolecie, a na bazooce kończąc, wykorzystamy również materiały wybuchowe domowej roboty. Premiera tejże produkcji zaplanowana jest na 27 maja tego roku, na konsolę zarówno starej jak i nowej generacji oraz na PC.

More from Mikołaj Ciesielski

Nowy dziennik dewelopera twórców Hellblade, czyli kilka słów o tworzeniu świata

Hellbalde to widowiskowa gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ninja Theory....
Read More