Produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon zakończona, data premiery w czerwcu

witchero

Wiedźmin 3: Dziki Gon to najmocniejsza, rodzima produkcja, która ma trafić na konsole nowej generacji już niebawem. CD Projekt RED szykuje dla graczy godne zwieńczenie trylogii przygód Geralta z Rivii,  jak się okazuje, prace są już niemalże skończone, a data premiery to tylko kwestia miesięcy.

witcher3.0_cinema_640.0

Wiedźmin 3 to kontynuacja historii Geralta, z dwóch poprzednich części gry o tym samym  tytule. Grę produkuje krajowy developer – CD Projekt RED. Tym razem, Dziki Gon będzie mógł się pochwalić aż 30 razy większym światem niż ostatnia odsłona cyklu. Studio z Warszawy projektuje grę w swoim autorskim silniku, trzeciej generacji, RED Engine 3. Rozmiarem świata, tytuł ma przypominać obrazy Bethesdy. Nowa technologia ma ograniczyć ekrany ładowania do minimum, jak również generować wielkie, malownicze obszary. W prasie, a dokładniej na serwisie Parkiet.pl, na temat gry wypowiedział się sam Adam Kiciński, prezes CD Projektu, który otwarcie potwierdza, że grę można już przejść od samego początku do końca, nie wliczając w to zadań pobocznych. Proces produkcji jednak się na tym nie kończy, ponieważ gra potrzebuje ostatecznych szlifów, porządnej optymalizacji, dopracowania grafiki pod kątem tekstur i animacji środowiska. Mimo to, prezes zarządu potwierdza, że gra jest już niemalże skończona, a premierę gry poznamy dopiero w czerwcu. Oto komentarz Adama Kicińskiego na temat prac nad The Witcher 3: Wild Hunt:

”Grę da już się przejść od początku do końca. Oczywiście wymaga jeszcze doszlifowania, optymalizacji wydajności, dopracowania grafiki, ale finał wydaje się być dość bliski. Obecnie aż trzy czwarte zasobów naszego studia jest zaangażowane w Wiedźmina 3. Reszta pracuje nad Cyberpunkiem 2077. Wiedźmin 3 jest jedną z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier, nie tylko w kategorii gier RPG, ale ogółem. To świadczy o tym, że do zakupu mamy szansę przekonać nie tylko fanów, którzy kupili dwie poprzednie części, ale także rzesze nowych graczy. Z masową kampanią marketingową ruszymy dopiero za kilka miesięcy.”

Właściciel PlayStation 4 i Xbox One powinni wyczekiwać czerwca z niecierpliwością. Cieszy fakt, że tak mocna marka jak Wiedźmin nie musi blokować rozwoju pochodnych projektów, jakim jest Cyberpunk 2077. Coś czuję, że niebawem wrócimy do tematu Geralta z Rivii, może nawet szybciej niż nam wszystkim się wydaje.

Written By
More from Patryk

Przebojowy Minecraft bije kolejny rekord sprzedaży

Twórcy Minecrafta mogą być bardzo zadowoleni, bowiem gra sprzedała się na PC...
Read More