Produkcja gry Final Fantasy XV rozpoczęła się dopiero trzy lata temu

Firma Square Enix dopiero trzy lata temu zajęła się produkcją gry Final Fantasy XV. Ponoć nieszczęsne Final Fantasy Versus III było ukończone tylko w 25 procentach!

Hajime Tabata z firmy Square Enix miał szansę porozmawiać z redakcją IGN i ujawnił w tej dyskusji bardzo ciekawe fakty na temat Final Fantasy XV. Reżyser najnowszej odsłony kultowego cyklu zamienił kilka zdań z redakcją podczas imprezy PAX. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że produkcja ”piętnastki” trwa dopiero od trzech lat. Co więcej, nieszczęsne Final Fantasy Versus III było ukończone tylko w 25 procentach a twórcy zdecydowali się odpuścić ten projekt.

Może to i dobrze, choć Hajime Tabata wyznaje również, że zapowiedziane na E3 2006 Final Fantasy Versus III przyczyniło się do produkcji piętnastej odsłony serii. Ponoć proces kończenia Versus III miał zapoczątkować produkcję Final Fantasy XV. Tamta gra, która nigdy nie zostanie wydana, zapoczątkowała wiele pomysłów oraz mechanik rozgrywki, które Square Enix wykorzystało przy pracach nad ”piętnastką”.

Tabata podkreśla, że Square Enix pragnie zadowolić graczy z zachodnich rynków i przygotować opasłe, ogromne RPG z otwartym światem oraz świetną historią. Model walki również został przygotowany z myślą o zachodniej społeczności. Jest on dynamiczny i nieco uproszczony względem klasycznych odsłon Final Fantasy.

Final Fantasy XV zostało zaplanowane na rok 2016 z myślą o PlayStation 4 oraz Xbox One. Już w marcu przyszłego roku mamy poznać dokładną datę premiery tej wielkiej produkcji. Długo czekaliśmy na powrót Final Fantasy w wielkim stylu, czy warto było czekać?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=FXMJTGna_xA” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55c1b12fb7e78f9b32edb1dd”]

Written By
More from Patryk

Dziś premiera Royal Quest – gry MMO od twórców King’s Bounty

Fani gier wieloosobowych z gatunku MMORPG powinni dziś zainteresować się premierą Royal...
Read More