Producent Dragon Age: Inkwizycja twierdzi, że Skyrim odmienił gatunek RPG

Dragon Age: Inkwizycja to gra z gatunku RPG, która inspiruje się na sukcesie The Elder Scrolls V: Skyrim. Tytuł Bethesdy odmienił gatunek gier fabularnych, tak twierdzi studio BioWare.

The Elder Scrolls to bardzo spore uniwersum, które składa się z pięciu części głównych, oraz gry Online.
The Elder Scrolls to bardzo spore uniwersum, które składa się z pięciu części głównych, oraz gry Online.

The Elder Scrolls V: Skyrim zrewolucjonizował rynek gier RPG wprowadzając niespotykaną wcześniej skalę oraz swobodę rozgrywki. W rozmowie z serwisem GamesIndustry, Mark Darrah, przedstawiciel studia BioWare, twórców Dragon Age: Inkwizycja, przyznaje się do inspiracji dziełem Bethesdy.

”Skyrim kompletnie zmienił rynek gier RPG. Oblivion sprzedał się pewnie na poziomie 6 milionów egzemplarzy, a Skyrim w 20 mln. Właśnie to, w pewnym stopniu, wpłynęło na zmiany. [. . .] Sprzęt znowu pozwala na zwiększenie skali. Tradycyjnie widzimy, że wraz ze zmianą generacji inny gatunek wybija się na czoło.

Jeszcze generację temu nie były to strzelanki, a gry wyścigowe. Jeśli cofniemy się jeszcze dalej, do epoki PlayStation 1, to zauważymy większą popularność RPG.” – Mark Derrah, GamesIndustry.

Producent potwierdza, że wprowadzając na rynek PlayStation 4 oraz Xbox One twórcy otrzymali od producentów konsol nową szansę, aby rozwijać gatunek RPG. Rozbudowane i przemyślane gry z tego gatunku mogą powrócić na szczyty list sprzedaży.

Dragon Age: Inkwizycja będzie debiutem tej marki na konsolach nowej generacji, ale również debiutem studia BioWare. Nadal czekamy na informacje z obozu Bethesdy i zapowiedź kolejnej odsłony legendarnego The Elder Scrolls.

[dzięki – http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-11-03-biowares-inquisition]

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja – porównajmy wysokie i niskie ustawienia na PC

Electronic Arts opublikowało nowy trailer gry Dragon Age: Inkwizycja, ale w sieci...
Read More