Pro Evolution Soccer 2015 to kompletnie odmieniony projekt

Od dłuższego czasu marka PES ma spore problemy, aby dogonić konkurencję w postaci FIFA. Twórcy z Konami wypowiedzieli się na temat przyszłorocznej edycji, a więc Pro Evolution 2015.

PES2013Banner

Pro Evolution Soccer 2014 jest przejściowym projektem, który ma przetrzeć szlaki przed twórcami, którzy pracują już w pocie czoła nad edycją na rok 2015. Okazuje się, iż PES 2014 jest tylko produktem wstępny, tworzonym na starych regułach i szablonach. Twórcy, czyli specjaliści z ramienia Konami, projektują aktualnie odmieniony obraz gry, która ma trafić w odbiorcę globalnego, a nie zamykać się na rynek lokalny. Tym samym, PES 2015 jest kompletnie odmiennym projektem od tego, co widzieliśmy w zeszłym roku, a to za sprawą nowych rozwiązań i nakładu pracy włożonego w rozwój marki. Gra ma nawiązać walkę z wiodącym przedstawicielem gatunku ”cyfrowych kopanek”, czyli serią FIFA, którą Electronic Arts. rokrocznie poprawia i ulepsza. W rozmowie z dziennikarzami serwisu MCV, prezes europejskiego oddziału Konami, niejaki Shinji Harano, w następujący sposób wypowiedział się nad projektem nowej odsłony gry:

”Nie mogę teraz zdradzić szczegółów i detali, nad którymi pracuje nasz brytyjski oddział Konami, który odpowiedzialny jest za serię Pro Evolution Soccer. Mogę tylko potwierdzić, że prace toczą się pełną parą, a my chcemy trafić w gusta graczy ze starego kontynentu i zachodu. Chcemy zglobalizować naszą markę, a więc naturalnym jest, że nie mogą pracować nad nią tylko moi rodacy z Japonii. [ . . . ] Zdajemy sobie sprawę z tego, co było nie tak w ostatniej odsłonie PES i pracujemy nad tym. 2014 rok jest kluczowy dla marki, a więc spodziewajcie się wielkich zmian.”

Konami odpuściło sobie premierę Pro Evolution Soccer 2014 na konsole nowej generacji, tym nie mniej były one dostępnie niedługo po premierze gry. Firma zrobiła to celowo, jak widać pracują nad pełnoprawną kontynuacją, która wykorzysta energię drzemiącą w konsolach nowej generacji. Dajcie znać w komentarzach czego spodziewacie się po nowej odsłonie futbolówki od Konami. Myślicie że PES wróci dzięki temu na właściwe tory? 

[ dzięki videogamer ]

Written By
More from Patryk

Tony Hawk’s Pro Skater 5 spóźnione o 10 lat?

Tony Hawk’s Pro Skater 4 uważam za jedną z najlepszych gier w...
Read More