Pro Evolution Soccer 2015 – nowe informacje oraz galeria screenów

Pro Evolution Soccer 2015 to odpowiedź firmy Konami na serię gier FIFA. Tytuł wkracza w nową generację konsol oparty o nowy silnik graficzny FOX Engine.

Pro Evolution Soccer 2015 trafi po raz pierwszy na PlayStation 4 oraz Xbox One.
Pro Evolution Soccer 2015 trafi po raz pierwszy na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Firma Konami opublikowała kolejne screeny z gry Pro Evolution Soccer 2015 oraz podzieliła się ze światem nowymi informacjami na temat swojej gry. Poznaliśmy szczegóły dotyczące wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, jak również model biznesowy pozwalający na zakup zawodników w trybach wieloosobowych, jak również w sezonie dla pojedynczego gracza. Poniżej możecie rzucić okiem na obrazki, które prezentują nam drużynę Manchesteru United. O wiele ciekawsze są jednak opublikowane szczegóły produkcji.

Producent dzięki wykorzystaniu technologii FOX Engine przygotowuje dla graczy niezwykle ładną i w miarę realistyczną graficznie grę. Według twórców tegoroczna odsłona serii wniesie powiew świeżości właśnie za sprawą oprawy graficzne. Odbywać się ma to głównie za sprawą 1000 wiernie odwzorowanych zawodników oraz zachowaniu i reakcji kibiców, którzy tym razem zostali zaprojektowani z większym pietyzmem. Reakcje tłumu mają być zróżnicowane, ale zintegrowane z tym, co aktualnie dzieje się na boisku. W przypadku zawodników, autorzy podeszli do ich animacji bez większych zahamowań związanych ze sprzętem. Moc obliczeniowa PlayStation 4 oraz Xbox One daje w tej materii spore możliwości.

Niemniej kluczowym elementem produkcji ma być sztuczna inteligencja zawodników na boisku. Dzięki nowemu silnikowi i zasobom mocy konsol autorzy wypracowali pełną symulację zachowań graczy. Co ciekawe, nawet jeżeli któryś z nich jest poza grą i daleko od piłki, to będzie on w miarę autentycznie reagował na sytuację na boisku. Co więcej, autorzy gry po raz kolejny przebudowali całe sterowanie, aby kontrola nad graczem była jeszcze lepsza. Tym razem drybling będzie bazował na umiejętnościach piłkarzy, a nie wprawnych sztuczkach grającego. 

Wyjątkową nowością w Pro Evolution Soccer 2015 będzie tak zwane myClub. Jest to dalece rozwinięty tryb Master League Online, który pozwoli graczom na rozgrywki za pośrednictwem sieci. Firma Konami zdecydowała się na połączenie tego trybu z sieciowym kontem, aby umożliwić zakup zawodników za prawdziwą walutę. Na ten moment nie znamy jednak cen piłkarzy, ale autorzy powinni się do tych nowości ustosunkować w najbliższym czasie. 

Warto również wspomnieć, że producent zapewnia graczy o rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę w wersji na PlayStation 4. Aktualnie Konami nie jest w stanie potwierdzić, czy jakość zostanie uzyskana na konsoli Microsoftu. Czekamy więc na więcej informacji oraz pierwsze materiały z rozgrywki. Poniżej najnowsza galeria screenów. 

 

Written By
More from Patryk

Black Friday – przeceny na PlayStation Store

Czarny piątek to ten dzień w roku gracza, kiedy zakupuje on największą...
Read More