Pro Evolution Soccer 2015 daje graczom wybór – możemy kupić zawodników, ale nie musimy

Pro Evolution Soccer 2015 pojawi się na konsolach nowej generacji i będzie posiadało model mikrotransakcji, dzięki czemu będziemy mogli za gotówkę kupić zawodników.

Pro Evolution Soccer 2015 trafi po raz pierwszy na PlayStation 4 oraz Xbox One.
Pro Evolution Soccer 2015 trafi po raz pierwszy na PlayStation 4 oraz Xbox One.

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat gry Pro Evolution Soccer 2015, która trafi we wrześniu do oficjalnej sprzedaży. Gra jest oparta o nowy silnik graficzny FOX Engine. Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszych informacjach na temat rozgrywki, i jak się okazało, tytuł będzie posiadał bardzo rozbudowany tryb mikrotransakcji. 

Decyzja o gotówkowym modelu biznesowym w grze, jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych, toteż włodarze firmy Konami postanowili się na ten temat wypowiedzieć. James Cox z ramienia japońskiego wydawcy twierdzi, że firma nie będzie naciskać na graczy, którzy nie są zainteresowani mikropłatnościami. Jeżeli tylko będziecie chcieli zakupić jakiegoś zawodnika, to wydacie na to wirtualne punkty, które z kolei zakupicie za prawdziwe pieniądze. Mowa tutaj o dopracowanym trybie rozgrywki MyClub, w którym właśnie dostaniemy dostęp do mikropłatności oraz rozgrywek wieloosobowych. 

W tym miejscu trzeba jednak podkreślić, że wspomniane punkty będziemy mogli zdobywać również podczas rozgrywki i przeznaczyć je na wirtualne zakupy. Jeżeli tylko będziecie chcieli zakupić Robbena, Pirlo czy też Messiego, możecie wyłożyć na stół prawdziwą walutę, albo popracować na punkty w rozgrywkach. Przedstawiciel firmy Konami twierdzi, jakoby był to uczciwy system, ponieważ nie wszyscy gracze posiadają dostateczną ilość czasu, aby wypracować większą ilość punktów. Z drugiej strony, Ci którzy posiadają więcej czasu na granie, nie będą zainteresowani mikropłatnościami.

Pro Evolution Soccer 2015 (PES 2015) zostało podparte o nowatorski silnik FOX Engine. Gra zostanie wydana na rynek we wrześniu tego roku. Dostępność tylko na Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

[dzięki – Gamespot]

 

Mikropłatności pozwolą nam sięgnąć po najcenniejszych piłkarzy na świecie w łatwiejszy sposób.
Mikropłatności pozwolą nam sięgnąć po najcenniejszych piłkarzy na świecie w łatwiejszy sposób.
Written By
More from Patryk

Video – gramy i rozmawiamy z Battlefield 4

Battlefield 4 to kolejna odsłona bardzo popularnego FPS’a od studia DICE. Gra...
Read More