Prima aprilis w wykonaniu PlayStation, czyli poznajcie PlayStation Flow

Firma Sony przygotowała innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zupełnie nową formę rozgrywki na PlayStation 4. Poznajcie Flow i ”wskakujcie” do świata gier wideo.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ujawniło dziś projekt PlayStation Flow (PS Flow), najnowszy przełom w technologii urządzeń noszonych przez użytkownika, który wynosi system PlayStation 4 (PS4) na nowy poziom zanurzenia, poprzez połączenie gier wideo z podwodną technologią sensoryczną.

Sprzęt tworzony jest w oddziale PlayStation Wearable Entertainment Technology (PWET), PS Flow łączy rozgrywkę PS4 z pływaniem, pozwalając graczom dosłownie zanurkować wprost w sam środek akcji.

Flow (1)

PS Flow posiada specjalne gogle z wyświetlaczami LCD, które współpracują z czterema indywidualnymi czujnikami, noszonymi na rękach i nogach, co w zasadzie ma zagwarantować niepowtarzalne wrażenia w trakcie gry pod wodą. Ponadto gracze otrzymają wodoszczelne słuchawki wbudowane w gogle. Stworzą one pod wodą niezwykle realistyczne środowisko dźwiękowe.

PlayStation Flow pozwoli więc graczom na rozgrywanie różnorodnych etapów podwodnych po zanurzeniu w wodzie, dzięki czemu pływanie odbywać się będzie w świecie rzeczywistym.

Flow 3PS Flow śledzi ruchy graczy zarówno na powierzchni wody, jak i pod nią. Dzięki funkcji Gry zdalnej, informacje o ruchach gracza w basenie zostają przesłane do systemu PS4 w domu:

  • Gogle LCD pobierają dane gry z PS4, z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Kiedy gracz aktywuje gogle przy basenie, wyświetli się na nich rozgrywka.
  • Czujniki są komfortowo przyczepione do ud i bicepsów gracza, odczytują impulsy elektromagnetyczne i wysyłają informacje o grze w czasie rzeczywistym, z powrotem do PS4.
  • Aby wysuszyć graczy jak najszybciej, PlayStation Flow Body Dryer wykorzystuje technologię jonizacji, aby suszyć w przeciągu sekund poprzez odessanie cząsteczek wody z ciała i jak najszybsze jej odparowanie.

[informacja primaaprilisowa]

Written By
More from Patryk

Xbox One nie zdoła wyprzedzić sprzedaży PlayStation 4?

Wysoka sprzedaż konsoli PlayStation 4 przekłada się bezpośrednio na udziały w rynku...
Read More