Prezydent Sony Worldwide Studios pozytywnie wypowiada się na temat polityki Microsoftu

Shuhei Yoshida to szef Sony Worldwide Studios, który w głównej mierze odpowiada za promocję marek związanych z firmą Sony. Wypowiedział się on ostatnio na temat polityki Microsoftu.

PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.
PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.

Szef studia Sony Worldwide ostatnio miał problemy zdrowotne, ale na ten momenty powoli dochodzi do zdrowia. Redakcja Eurogamera mogła przeprowadzić z nim rozmowę na temat sytuacji na rynku gier wideo. Odniósł się on przede wszystkim do całkiem udanych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Japończyk nie jest do końca zadowolony postawą Sony, a z drugiej strony chwali posunięcia Microsoftu, największej konkurencji konsoli PlayStation. Yoshida docenia wkład Phila Spencer w rozwój marki Xbox One.

“Konferencja Microsoftu na E3 2014 była bardzo ciekawa. Podejście do tematu było świetne – w szczególności postawa Phila Spencera. Czytałem i słuchałem jego wypowiedzi i muszę powiedzieć, że to rozsądny i mądry gość, szczególnie w zestawieniu z innymi osobami, które dawniej wygadywały niestworzone rzeczy”

Nie mniej pozytywnie wypowiada się on na temat zmiany postrzegania rynku gier wideo przez firmę z Redmond. Jak powszechnie wiadomo, firma Microsoft zdecydowała się sprzedawać konsolę Xbox One bez technologii Kinect 2.0. Decyzja wpłynęła pozytywnie na wizerunek koncernu oraz przywróciła wiarę w Xbox One hardcore’owych graczy. Oto co szef Sony ma do powiedzenia w tej sprawie:

”Osobiście twierdziłem, że odseparowanie Kinecta i Xbox One nastąpi w przyszłości. Nie sądziłem, że to stanie się tak szybko. Interpretuję to tak, ze zmiana na najwyższych pozycjach w Microsofcie pozwoliła im na zresetowanie i resynchronizację wszystkiego. I od tego czasu są już konsekwentni w działaniach”

Czekamy więc na rozwój sytuacji na rynku konsol do gier wideo. Pamiętajmy że aktualnie to PlayStation 4 sprzedaje się o wiele lepie. Xbox One trafi na polski rynek dopiero we wrześniu, a stracony czas będzie musiał nadrobić agresywną polityką cenową i promocją. To może być przełomowy rok dla graczy w Polsce, właśnie dzięki starciu obu konsol na naszym rynku.

[dzięki – Eurogamer]
Aktualnie na rynku liczą się dwie konsole - PlayStation 4 oraz Xbox One. Pamiętajmy jednak o Wii U, które zaczyna się powoli rozkręcać.
Aktualnie na rynku liczą się dwie konsole – PlayStation 4 oraz Xbox One. Pamiętajmy jednak o Wii U, które zaczyna się powoli rozkręcać.

]

 

 

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja okazało się być ”najlepszą premierą w historii BioWare”

Koncern Electronic Arts podzielił się informacjami na temat sprzedaży swoich gier. Najlepszą...
Read More