Prezes Sony zadowolony z sukcesu PlayStation 4

Prezes Sony, Kaz Hirai, zabrał głos w sprawie sprzedaży PlayStation 4, z której jest bardzo zadowolony. Postanowił on również przyjąć wyzwanie ”Ice bucket”.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Prezes japońskiego koncernu jest zadowolony z wyników PlayStation 4 na rynku konsolowym. Twierdzi on, że sprzedaż na poziomie 10 milionów egzemplarzy to śweitny wynik, aczkolwiek Sony nie zamierza osiąść na laurach.

Na ten temat rozmawiał on z redakcją AV Watch, gdzie wyraził swoją opinię na temat rynku konsolowego. Okazuje się, że w trakcie rozmów nad przyszłością marki PlayStation spotkano się z wieloma ryzykownymi poglądami.

”Z pewnością mogę nie mogę zaprzeczyć, że nie mieliśmy obaw w związku z PlayStation 4. Głównie ze względu na sytuację na rozrastającym się rynku mobilnym. Stwierdziliśmy jednak, że powinniśmy wypuścić na rynek sprzęt kompletny, który koncentrował by się na społeczności graczy[. . .]Poprzez połączenie doświadczenia przy tworzeniu PlayStation 3 oraz społecznościowych funkcjonalności udało nam się osiągnąć sukces.” – Kaz Hirai, prezes koncernu Sony.

Aktualnie PlayStation 4 trafiło do 10 milionów graczy na całym świecie. Konsola w ostatnich dniach otrzymała bardzo mocną markę w postaci Destiny. W przyszłości na tej konsoli pojawi się również wyścigowe Driveclub.

Przygotowaliśmy dla Was również małą niespodziankę. Kaz Hirai zdecydował się podjąć wyzwanie ”Ice bucket”, czyli wylać na siebie wiadro zimnej wody, rzućcie okiem jak robi to prezes Sony!

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2014/09/14/sonys-ceo-kaz-hirai-analyzes-ps4s-success-and-the-depth-of-the-experience-offered-only-by-consoles/]

Written By
More from Patryk

Noctis i jego ekipa na nowej, olśniewającej galerii z gry Final Fantasy XV

Square Enix uraczyli nas kolejnymi screenami z gry Final Fantasy XV. Gracze...
Read More