Prezes Sony Worldwide Studios ma inny plan na PlayStation Vita, w którym gry nie będą istotne

W sieci opublikowano wywiad z prezesem firmy Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshidy, który neguje konsolę PlayStation Vita czyniąc z niej akcesorium do konsol stacjonarnych.

PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.
PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.

Shuhei Yoshida to prezes działu Sony Worldwide Studios, który udzielił ostatnimi czasy wywiadu redakcji portalu Eurogamer. Wypowiedział się ona na temat kondycji oraz przyszłości konsoli PlayStation Vita. Firma nie planuje inwestować większych pieniędzy w ekskluzywne tytuły na ten system, gry będą drugorzędnym celem, ponieważ Sony chce, aby Vita było akcesorium dla konsol stacjonarnych PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Mowa tutaj oczywiście o funkcji Remote Play, dzięki czemu gracze będą mogli grać w gry ze stacjonarnych systemów na konsoli przenośnej. Co więcej, już wkrótce japoński koncern planuje wystartować z usługą PlayStation Now, a więc udostępniania gier w ”chumrze”. Zdaniem Yoshidy na PlayStation Vita jest sporo ciekawych tytułów z gatunku indie, oraz typowo japońskich gier. Oto jego stanowisko w tej sprawie:

”Jest sporo nowych gier na Vitę, więc śmiało można wyłuskać prawdziwe perełki, ale tu nie chodzi już o pojawiające się gry. Teraz chodzi o to jak wykorzystać Vitę na różne sposoby – jako przystawka do Remote Play dla PS4 lub do ogrywania tytułów z PS3 za pomocą PlayStation Now. Vita dopełnia cały ekosystem z PS4 w centrum.”

Wygląda więc na to, że japoński koncern ostatecznie odcina się od promowania gier na PlayStation Vita. Najciekawszymi grami na ten system są Killzone: Najemnik, Assassin’s Creed: Liberation, jak również świetne Uncharted: Złota Odchłań. Wszycy Ci, którzy zakupili ten system, będą zmuszeni ogrywać słabszej jakości pozycje z gatunku indie, oraz typowo japońskie produkcje. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

Star Wars Battlefront – twórcy nie będą ”wycinać” części gry, aby sprzedawać dodatki DLC

Star Wars Battlefront to wieloosobowy shooter studia DICE, który zostanie wydany w...
Read More