Prezes Nintendo Satoru Iwata zmarł w wieku 55 lat

Smutne wieści dochodzą do nas zza granicy. Mianowicie zmarł popularny Satoru Iwata, czyli wizjoner i prezes Nintendo, który zostawił po sobie wielkie dziedzictwo.

Poranek jest smutny z powodu śmierci Satoru Iwaty, który zmarł w wieku 55 lat i pozostawił po sobie wielkie dziedzictwo w firmie Nintendo. Piastował on stanowisko prezesa japońskiej korporacji, ale niestety zmagał się z chorobą nowotworową.

Satoru Iwata zmagał się z chorobą nowotworową dróg żółciowych. W zeszłym roku prezes Nintendo przeszedł skomplikowaną operację i okres rehabilitacji. Wydawać by się mogło, że wszystko jest dobrze, ale choroby nowotworowe są bardzo wyczerpujące dla organizmu człowieka.

Pan Iwata prowadził firmę Nintendo od roku 2002, kiedy to zastąpił na tym stanowisku ustępującego Hiroshi Yamauchi’ego. Satoru Iwata był odpowiedzialny głównie za strategię marketingową wprowadzania na rynek Nintendo Game Cube, ale również świadkiem wielkiego sukcesu Nintendo Wii.

W ostatnim okresie przyczynił się do otworzenia się Nintendo na rynek mobilny. Połączył on siły giganta z Kioto z firmą DeNA. Rozpoczął on prace nad nową platformą cyfrową oraz konsolą o nazwie kodowej ”NX”.

Pierwsze informacje na temat kolejnej konsoli Nintendo zostaną ujawnione już w przyszłym roku. Satoru Iwata zostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo, które teraz włodarze Nintendo będą musieli rozwijać.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/07/nintendo-president-satoru-iwata-passes.html]

sad-mario

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Patryk

Wyprzedaż Xbox 360 Ultimate Game Sale – dzień 3

Kolejny dzień, kolejne obniżki cen gier na konsolę Xbox 360 w ramach...
Read More