Premierowy zwiastun Daylight

Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej produkcji studia Zombie Studios. Z tej okazji twórcy postanowili opublikować premierowy zwiastun. W Daylight zagramy na komputerach osobistych oraz na najnowszej konsoli Sony, PlayStation 4

Czy Daylight jest straszne co najmniej tak jak Outlast? Przekonajcie się sami.

Premierowy zwiastun ma na celu zapewne promocje gry oraz zachęcenie jak największej liczby graczy do spróbowania swych sił w Daylight. Należy wspomnieć, że gra dostępna jest na PlayStation 4 oraz na PC i dostępna jest jedynie w dystrybucji cyfrowej, czyli odpowiednio na PS Plus oraz na Steamie. Graczy, którzy ukończyli np. Outlasta czy Amnesie gra raczej nie przestraszy, ani nie zaskoczy, ale może wart spróbować. Dla tych, którzy dopiero zaczynają grać w gry z tego gatunku na pewno zadowoli.

Daylight jest dziełem Zombie Studios. Mimo utrzymania klimatu grozy, gra zawiera również elementy zręcznościówki, składanki i przygodówki. Podczas rozgrywki wcielamy się w kobietę, która pewnego dnia budzi się w starym, z pozoru opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Z pozoru, ponieważ miejsce to zostało opanowane przez upiory, a naszym zadaniem jest przetrwanie w tych trudnych okolicznościach. Co ciekawe plany architektoniczne szpitala są generowane losowo. Ukończenie gry zajmuje około 3 godzin, ale dzięki temu, że za każdym razem budynek jest inny jesteśmy zachęcani do ponownego przejścia gry. Podczas rozgrywki wszystko obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W grze nie zaimplementowano sekwencji walki, co zmusza nas niejednokrotnie do skradania się lub po prostu do ucieczki. Pomocnym gadżetem naszej bohaterki okaże się jej smart fon, który pełni rolę latarki oraz mapy, a także w pewnym sensie ostrzega nas przed zagrożeniem, które może nas spotkać. Daylight jest jedną z pierwszych gier opartych na technologii Unreal Engine 4, co zaowocowało dużą ilością detali oraz realistycznym systemem oświetlenia, które niesamowicie podkręca klimat grozy.

More from Mikołaj Ciesielski

Wiedźmin 3: Dziki Gon- prace nad zawartością zostały zakończone. Twórcy eliminują bugi

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra RPG, za którą odpowiedzialne jest polskie...
Read More