Premiera Ultra Street Fighter IV w czerwcu.

Ultra Street Fighter IV to rozszerzona edycja czwartej odsłony legendarnej już serii, stworzonej przez japońską firmę Capcom. Rozszerzenie zaoferuje pięć nowych postaci, sześć aren oraz zmiany w balansie rozgrywki, także kostiumy z płatnych DLC i rozbudowane tryby zabawy. 

Seria Street Fighter dorobiła się wielu fanów, mimo specyficznej polityki firmy Capcom. Czy pomimo to fani serii zawsze będą jej wierni?

Premiera Ultra Street Fighter IV będzie miała miejsce już w czerwcu, ale dotyczy to tylko wersji cyfrowej. Gra ma zostać udostępniona do pobrania 4 czerwca jako uaktualnienie do Street Fighter IV i Super Street Fighter IV: Arcade Edition. Pudełkowa i samodzielna wersja gry na Xboksa 360 oraz na PlayStation 3 ma pojawić się dopiero 5 sierpnia, a jeśli chodzi o PC, to posiadacze wersji gier na tę platformę z cyfrową aktualizacją będą musieli poczekać aż do 8 sierpnia.

W Ultra Street Fighter IV twórcy nie przewrócili do góry nogami mechaniki, lecz zasugerowali się radami graczy, wprowadzając balans w rozgrywce, co ma skutkować jeszcze większą przyjemność podczas walk. Do 39 bohaterów dostępnych w poprzednich wersjach dochodzi pięciu nowych. Pod względem graficznym gra nie oferuje nic nowego. Autorzy pozostają przy kreskówkowym tonie. W Ultra Street Fighter IV przygotowano również nowe wyzwania, które są opracowane specjalnie dla największych miłośników serii.

More from Mikołaj Ciesielski

Ekranizacja The Last of Us będzie się różnić względem pierwowzoru

Niedawno na rynek trafiła poprawiona wersja The Last of Us  z podtytułem...
Read More