Premiera Raven’s Cry ponownie opóźniona

Raven’s Cry to kolejna produkcja, która traktuje o piratach i bitwach morskich. Za grę odpowiada rodzime studio Reality Pump, które zamierza wypuścić grę na platformy nowej generacji, PlayStation 3 i Xboksa 360.

raven

Raven’s Cry to trzecioosobowa gra akcji, w której motywem przewodnim będą piraci. Za grę początkowo odpowiedzialne było fińskie studio Octane Games, ale developer stwierdził, że lepszym wyjściem będzie powierzenie gry w ręce naszych rodaków z Reality Pump, znanych z takich produkcji jak Earth czy Two Worlds. Raven’s Cry trafi na komputery osobiste, Xboxa 360, PlayStation 3 oraz na PlayStation 4 dopiero w październiku, a nie, jak ostatnio mówiono, w maju.

W trakcie rozgrywki dane nam będzie przemierzanie rozległego świata, gdzie ukryte będą liczne skarby. Przyjdzie nam również walczyć z przeciwnikami i rozwiązywać zagadki. Starcia z oponentami będą miały miejsce zarówno na morzu, jak i na lądzie. Raven’s Cry utrzymany jest w poważnym klimacie, brutalność jest tu na porządku dziennym. Podczas przygody wcielamy się w doświadczonego życiem pirata Christophera Ravena, który w młodym wieku przeżył atak piratów, podczas którego zginęli jego rodzice. Wiele lat później pirat poprzysięga zemstę na sprawcach tego zdarzenia i postanawia ich odnaleźć.

Oprawa graficzna stoi na dość dobrym poziomie. Twórcy stworzyli wiele zróżnicowanych lokacji, dzięki czemu podczas eksploracji gracz nie powinien odczuwać znużenia. Wielkim plusem Raven’s Cry ma być fakt, że podczas gry przyjdzie nam dokonywać wybory, które mają znacznie wpływać na dalszą rozgrywkę. Należy wspomnieć, że gra miała ukazać się już w 2013 roku, ale twórcy przesunęli premierę na maj tego, a ostatnio przesunęli ją na październik, ponieważ chcą wprowadzić do gry nową zawartość, dzięki której gra ma starczyć na 25 godzin. Co planują dodać twórcy? Ma to być m. in:

  • Realistyczne walki morskie;

  • Dodatkowe zadania poboczne, na które natrafimy podczas eksploracji świata;

  • Drzewko rozwoju kapitana Ravena z 25 opcjami;

  • System ekonomiczny

Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję, że gra sprosta dość dużym oczekiwaniom fanów. Przypomnijmy, że gra trafi do nas dopiero w październiku. Więc twórcy po raz drugi testują cierpliwość graczy. Początkowo Raven’s Cry miał ukazać się jesienią 2013 roku. Miejmy nadzieję, że tym razem jest to ostateczna data, ponieważ gra zapowiada się ciekawie i może opowie lepszą historię o XVIII wiecznych piratach, niż miało to miejsce w ostatnim Assassin’s Creed IV: Black Flag.

[autor newsa – Mikołaj Ciesielski]

Written By
More from Patryk

Video – Uncharted 4: A Thief’s End, czyli najgorętsza premiera gry na PlayStation 4 w 2016 roku?

Uncharted 4: A Thief’s End to następna odsłona serii o przygodach Nathana...
Read More