Premiera Ori and the Blind Forest przesunięta

Ori and the Blind Forest to unikatowa, dwuwymiarowa gra platformowa, za którą odpowiedzialne jest Moon Game Studios. Tytuł ten zmierza na Xboksa One. Do sieci trafiły informacje o opóźnieniu premiery gry.

Bajeczny klimat, to znak rozpoznawczy Ori and the Blind Forest.

Gry platformowe, to ostatnio bardzo popularny gatunek i widać, że przeżywają one swój rozkwit. W ostatnim czasie pojawił się na rynku sporo takich gier, świetnym przykładem są produkcje Ubisoftu, czyli Child of Light oraz Valiant Hearts: The Great War.

Ori and the Blind Forest miało zadebiutować jeszcze w tym roku, jednakże twórcy ucząc się na błędach konkurencji postanowili dać sobie czas na dopracowanie produkcji. Twórcy wytłumaczyli się z takiej decyzji w oficjalnym oświadczeniu do fanów.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością udostępnienia Wam takiej gry, jak Ori and the Blind Forest tak szybko jak to możliwe. Wraz z Microsoft Studios podjęliśmy jednak decyzję, że potrzebujemy więcej czasu, aby dopracować naszą grę. Chcemy, aby była ona niezapomnianym przeżyciem. Planujemy wydanie gry na początku 2015 roku na Xboksie One oraz komputerach osobistych. Dziękujemy wszystkim fanom za niesamowite wsparcie.”

Miejmy nadzieję, że twórcy dobrze spożytkują dany im czas, a posiadacze najnowszej konsoli Microsoftu nie będą zawiedzeni. Warto wspomnieć nieco o samej grze. Głównym bohaterem produkcji Moon Game Studios jest tytułowy Ori, który jest młodym i niedoświadczonym duchem lasu. Główna postać podczas swej podróży stara się dowiedzieć więcej o sobie, a także o otaczającym go świecie.

Ori and the Blind Forest zmierza na najnowszą konsolę Microsoftu, czyli na Xboksa One, a także na komputery osobiste. Tytuł ten ma działać w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

[dzięki- http://www.dualshockers.com/2014/11/21/gorgeous-indie-game-ori-and-the-blind-forest-release-delayed/]

More from Mikołaj Ciesielski

DMC Ultimate i Resident Evil: Revelations 2 zostaną niedługo zapowiedziane?

Do sieci trafiły informacje na temat jeszcze niezapowiedzianych produkcji studia Capcom. Jedną...
Read More