Premiera Dying Light opóźniona

Dying Light to gra z gatunku survival horror, za którą odpowiedzialne jest polskie studio Techland. Do sieci trafiły plotki o rzekomej zmianie daty premiery gry.

Czy Dying Light odniesie równie duży sukces, co ostatnia gra Techlandu o podobnej tematyce, czyli Dead Island?

Zaplanowana data premiery Dying Light zbliża się wielkimi krokami. Jednakże do sieci trafiły informacje, które wskazują, że najnowsza produkcja polskiej firmy Techland zaliczy spore opóźnienie. Pierwsze o takim stanie rzeczy poinformował francuski oddział Amazon, który zmienił datę premiery na 31 marca.

Co jest powodem rzekomej zmiany daty premiery? W sieci pojawiły się plotki, które mówią, że wydawca, czyli firma Warner Bros zadecydowała o zmianie daty premiery, przez wzgląd na niedawne wydarzenia we Francji, mowa tu oczywiście o ataku na redakcję Charlie Hebdo.

Gdzie związek między tym wydarzeniem, a polską produkcją? Mianowicie, chodzi prawdopodobnie o pewne sceny w grze, które przez wzgląd na atak na francuską redakcję, muszą zostać zmodyfikowane. Owe doniesienia mają jeszcze dziś zostać oficjalnie potwierdzone przez polskie studio oraz przez wydawcę, dzięki czemu zapewne otrzymamy wieści o nowej dacie premiery Dying Light.

Dying Light zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Premiera gry zaplanowana była na 27 stycznia 2015 roku, a do polskich sklepów tytuł ten miał trafić 30 stycznia.

[dzięki – http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=973079]

More from Mikołaj Ciesielski

E3 2014 – kolejne informacje o Evolve dopiero na targach

Evolve to sieciowy FPS twórców Left 4 Dead, czyli Turtle Rock Studios....
Read More