Premiera Dragon Age: Inkwizycja przesunięta!

Dragon Age: Inkwizycja jest kolejną odsłoną znanej serii gier z gatunku cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. Wydawcą natomiast jest Electronic Arts. Premiera gry zaplanowana była na październik, jednakże zdecydowano, że w najnowszą część Dragon Age zagramy miesiąc później.

Dragon Age: Inkwizycja napędzana jest silnikiem Frostbite 3, znanym m.in z serii Battlefield.

Po raz kolejny w tym roku jesteśmy świadkami przesunięcia daty premiery. Na szczęście w przypadku Dragon Age: Inkwizycja zmiana nie jest aż tak duża jak w przypadku rodzimego Wiedźmina 3, czy też Batmana: Arkham Knight. Electronic Arts poinformowało o przesunięciu daty premiery, jeden z pracowników BioWare tłumaczy tę decyzję.

„Kiedy zaczynaliśmy pracę nad Dragon Age: Inkwizycja jakieś cztery lata temu, mieliśmy na celu stworzenie najlepszego Dragon Age w historii. Mieliśmy wiele celów, jak np. to, by gra działa na silniku Frostbite. Ponadto chcieliśmy, aby wybór rasy miał znaczący wpływ na rozgrywkę, chcieliśmy poprawić działanie kamery taktycznej, a także stworzenie między członkami zespołu relacji, które zmieniają się w zależności od naszych działań. 

Przesunięcie daty premiery podyktowane jest chęcią dopracowania otwartych przestrzeni, aby byłe one jak najbardziej atrakcyjne, a także jeszcze bardziej chcemy wzmocnić wpływy wyborów bohatera na rozgrywkę. Chcemy, aby gracze w dniu premiery dostali jak najlepszy produkt.”

Możliwe, że zdecydowano się na przesunięcie daty premiery, ze względu na niezwykle gorący miesiąc, jakim bez wątpienia będzie w tym roku październik. W 10 miesiącu tego roku pojawią się m.in takie produkcje Śródziemie: Cień Mordoru, The Evil Within, czy też Assassin’s Creed Unity. Aktualna data premiery Dragon Age: Inkwizycja to 18 listopada w Ameryce Północnej, natomiast w Europie będzie miała miejsce 3 dni później, czyli 21 listopada. Gra trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz na Xboksa 360.

More from Mikołaj Ciesielski

Dziś premiera The Crew! Jest też zwiastun premierowy

The Crew to gra samochodowa z otwartym światem, za którą odpowiedzialne jest...
Read More