Premiera Dragon Age: Inkwizycja przesunięta!

Dragon Age: Inkwizycja jest kolejną odsłoną znanej serii gier z gatunku cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. Wydawcą natomiast jest Electronic Arts. Premiera gry zaplanowana była na październik, jednakże zdecydowano, że w najnowszą część Dragon Age zagramy miesiąc później.

Dragon Age: Inkwizycja napędzana jest silnikiem Frostbite 3, znanym m.in z serii Battlefield.

Po raz kolejny w tym roku jesteśmy świadkami przesunięcia daty premiery. Na szczęście w przypadku Dragon Age: Inkwizycja zmiana nie jest aż tak duża jak w przypadku rodzimego Wiedźmina 3, czy też Batmana: Arkham Knight. Electronic Arts poinformowało o przesunięciu daty premiery, jeden z pracowników BioWare tłumaczy tę decyzję.

“Kiedy zaczynaliśmy pracę nad Dragon Age: Inkwizycja jakieś cztery lata temu, mieliśmy na celu stworzenie najlepszego Dragon Age w historii. Mieliśmy wiele celów, jak np. to, by gra działa na silniku Frostbite. Ponadto chcieliśmy, aby wybór rasy miał znaczący wpływ na rozgrywkę, chcieliśmy poprawić działanie kamery taktycznej, a także stworzenie między członkami zespołu relacji, które zmieniają się w zależności od naszych działań. 

Przesunięcie daty premiery podyktowane jest chęcią dopracowania otwartych przestrzeni, aby byłe one jak najbardziej atrakcyjne, a także jeszcze bardziej chcemy wzmocnić wpływy wyborów bohatera na rozgrywkę. Chcemy, aby gracze w dniu premiery dostali jak najlepszy produkt.”

Możliwe, że zdecydowano się na przesunięcie daty premiery, ze względu na niezwykle gorący miesiąc, jakim bez wątpienia będzie w tym roku październik. W 10 miesiącu tego roku pojawią się m.in takie produkcje Śródziemie: Cień Mordoru, The Evil Within, czy też Assassin’s Creed Unity. Aktualna data premiery Dragon Age: Inkwizycja to 18 listopada w Ameryce Północnej, natomiast w Europie będzie miała miejsce 3 dni później, czyli 21 listopada. Gra trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz na Xboksa 360.

More from Mikołaj Ciesielski

Ostatnie DLC do The Last of Us zadowoli każdego

Wszyscy żyją już faktem, że The Last of Us pojawi się na...
Read More