Prawie połowa właścicieli Xbox One grała w Forza Motorsport 5!

W sieci udostępniono bardzo ciekawą informację dotyczącą właścicieli Xbox One. Okazuje się, że najczęściej ogrywanym tytułem na tę platformę jest Forza Motorsport 5!

pre_1397734922__forza5banner
Forza Motorsport 5 to jeden z tytułów startowych na konsolę Xbox One. Pozwala on zasiąść za kierownicami super szybkich samochodów sportowych z całego świata.

Forza Motorsport 5 okazuje się być jedną z najczęściej ogrywanych gier na konsoli Xbox One. Ponad połowa właścicieli konsoli Microsoftu grało w ten tytuł. Co więcej, w ostatnim tygodniu w Forza Motorsport 4, Forza Horizon oraz piątą odsłonę serii łącznie grało około miliona osób. 

Na ten temat rozmawiał Dan Grenewalt, który wyjawił konkretne liczby redakcji IGN. Jego zdaniem jest to niesamowity i niespotykany jak dotąd wynik, zważywszy na pozycję gier wyścigowych na rynku. Dziś to raczej pierwszoosobowe gry akcji wiodą prym wśród rankingów sprzedażowych, a mimo to, Forza Motorsport 5 jest w stanie uzyskać tak wybitny wynik. Sytuacja ta łączy się oczywiście z dystrybucją konsoli Xbox One, która sprzedawana była wraz z grą studia Turn 10. W trakcie kilku miesięcy po premierze był to jeden z najczęściej ogrywanych tytułów nowej generacji. 

Autorzy gry sukcesywnie wspierają swój najnowszy tytuł. Podczas targów E3 zapowiedziano dodatkową trasę, a więc legendarne Nurburgring, które będzie dostępne dla wszystkich graczy bezpłatnie. Warto jeszcze wspomnieć o szykowanej edycji specjalnej gry, która będzie zawierać wszystkie dotychczasowe rozszerzenia.

[dzięki – IGN]

Written By
More from Patryk

Dodatkowe mapy do sieciowej strzelanki Rainbow Six Siege zapowiedziane

Zestaw dodatkowych, w pełni bezpłatnych map do gry Rainbow Six: Siege został...
Read More