Poznaliśmy nowe informacje o ekranizacji Wiedźmina

Wiemy więcej o filmowym Wiedźminie. Kto zagra postać Geralta i gdzie będą kręcone sceny do tej bardzo interesującej produkcji? Tomasz Bagiński zdradza kolejne szczegóły o tej produkcji.

Tomasz Bagiński to reżyser nadchodzącej ekranizacji Wiedźmina. W niedzielnym programie Dzień Dobry TVN udzielił on wywiadu i zdradził nowe szczegóły na temat tej oczekiwanej przez fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon produkcji.

Wspomniany reżyser podzielił się z opinią publiczną informacją na temat budżetu filmu. Trzeba przyznać, że jak na realia polskiej branży filmowej jest on niemały bo liczy sobie od 20 do 30 milionów dolarów. Ma to wystarczyć na wyprodukowanie filmu opierającego się na dwóch opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego: Wiedźmin i Mniejsze zło.

Tomasz Bagiński podkreśla, że porównywanie filmu Wiedźmin do genialnej trylogii Władca Pierścieni jest bezsensowne. Jest to produkcja o znacząco mniejszym budżecie, która jest po prostu czymś mniejszego kalibru. Co ciekawe, nadal nie wiemy, kto wcieli się w postać Geralta z Rivii. Z pewnością nie będzie to Michał Żebrowski (odtwórca roli oryginału), bowiem Bagiński szuka aktora anglojęzycznego.

Ekipa odpowiedzialna za film musi również zdecydować, gdzie nagrywać sceny do Wiedźmina. Tomasz Bagiński chciałby w Polsce, bo jak sam mówi ”Mamy w Polsce miejsca, które są niesamowite i absolutnie unikalne na skalę światową, a filmowo nie są wykorzystane”. Film ma utrzymać klimat z książek oraz możliwe, że będzie inspirowany dokonaniami CD Projekt RED w serii gier Wiedźmin.

Premiera filmu Wiedźmin została zapowiedziana na rok 2017. Co ciekawe, reżyser zapewnia, że właśnie są finalizowane prace nad samym scenariuszem. Na koniec najważniejsze pytanie: kto byłby najlepszym aktorem do roli Geralta?

[interaction id=”55f6f74ecfb503701d3e13d5″]

Written By
More from Patryk

Nowy trailer gry Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight to gra akcji studia Rocksteady na PlayStation 4, Xbox...
Read More