Poznaliśmy datę premiery Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts: The Great War to przygodowa gra akcji w komiksowej oprawie graficznej. Za tytuł ten odpowiedzialne jest studio Ubisoft Montepellier znane przede wszystkim z serii Rayman. Gra zmierza na komputery osobiste oraz na konsole starej i nowej generacji.

Czy Valiant Hearts: The Great War będzie kolejną udaną platformówką Ubisoftu?

Poznaliśmy datę premiery kolejnej platformówki od Ubisoftu. Z tej okazji twórcy udostępnili także nowy trailer. Biorąc pod uwagę, że za Valiant Hearts: The Great War odpowiedzialni są ludzie, którzy stworzyli Raymana można być chyba spokojnym. W najgorszym przypadku gra będzie poprawna, lecz po ostatnim sukcesie Child of Light wszyscy liczą zapewne na coś więcej i słusznie, bo moim zdaniem gra ma potencjał, a zarys historyczny również wydaje się ciekawy, ponieważ akcja w Valiant Hearts: The Great War ma miejsce podczas I wojny światowej. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że dostaniemy w ręce coś na miarę wspomnianego Child of Light czy Rayman Legends.

Fabuła Valiant Hearts: The Great War opowiada losy pięciorga ludzi, których losy krzyżują się w okopach frontu zachodniego. Znajduje się tam francuski jeniec zmuszany do pracy w niemieckim obozie, amerykański ochotnik szukający wrażeń, belgijską sanitariuszkę, angielskiego pilota oraz niemieckiego piechura, który zakochał się w córce wspomnianego jeńca. Wszystkich bohaterów łączy pies, który potrafi kierować życie ludzi na właściwą drogę. Akcja rozgrywa się w latach 1914- 1918. Ciekawe jest, że fabułę gry oparto na autentycznych listach pochodzących z tego okresu. Charakter rozgrywki zależy od tego jaką postacią kierujemy. W grze znajdziemy nie tylko elementy zręcznościowe, ale również będziemy zmuszenie do myślenia, aby rozwiązać pewne zagadki logiczne. Podobno nie zabraknie także elementów, gdzie zmuszeni będziemy prześlizgnąć się niezauważeni obok naszych oponentów. Valiant Hearts: The Great War oparte jest na tym samym silniku co seria Rayman. Mimo, że gra opowiada o smutnym okresie historycznym twórcy zadbali, by podczas rozgrywki na naszych twarzach raz po raz zagościł również uśmiech, przez co modele postaci są przedstawione w sposób stereotypowy dla danej narodowości.

[dzięki- DualShockers]

More from Mikołaj Ciesielski

Wiedźmin 3: Dziki Gon – nowy trailer oraz obszerna galeria screenów z gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra z gatunku cRPG, za którą odpowiedzialne...
Read More