Poznaliśmy datę premiery systemu Windows 10

Firma Microsoft oficjalnie informuje o dacie premiery systemu operacyjnego Windows 10. Już za dwa dni przechodzimy na system sygnowany liczbą ”10”.

Microsoft długo kazał czekać na oficjalne potwierdzenie daty premiery systemu Windows 10. Dziś otrzymaliśmy konkretny komunikat w tej sprawie prosto z lokalnego oddziału giganta z Redmond. Jesteście gotowi na rewolucję systemową?

Zaledwie 2 dni dzielą użytkowników od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Microsoft – premiery nowego systemu Windows 10, 29 lipca. „10” jest również najlepszej wersją tego systemu dla gier. Na świecie funkcjonuje blisko 1,2 miliarda graczy (wg. Nielson). Komputery osobiste są wciąż wiodącą platformą do gier (wg. Newzoo Games Market Research), a gaming ma liczący się wpływ na rozwój przemysłu PC.

Rewolucja, czy ewolucja?
Rewolucja, czy ewolucja?

Windows 10 dostarcza innowacyjne rozwiązania dedykowane dla graczy, które będą dostępne wraz z premierą nowego systemu:

  • Aplikacja Xbox – Wbudowana w systemie Windows 10 aplikacja Xbox umożliwia dostęp do najważniejszych funkcji gamingowych: Gier, Listy przyjaciół, Wiadomości, Aktywności, Rejestrowania rozgrywki Game DVR, Osiągnięć, Nawigacji na konsoli Xbox One i innych.
  • Usługa Xbox Live i tryb gry wieloosobowej – Xbox Live to usługa społecznościowa dla graczy skupiająca ponad 50 milionów członków na całym świecie, teraz dostępna również w systemie Windows 10 na komputerach PC i tabletach.
  • Przesyłanie rozgrywki (streaming) – W gry z konsoli Xbox One można teraz grać na komputerze lub tablecie z systemem Windows 10. Przesyłanie rozgrywki odbywa się za pomocą domowej sieci bezprzewodowej lub po łączu kablowym.
  • Game DVR – Funkcja rejestrowania rozgrywki w systemie Windows 10 pozwoli graczom nagrywać, łatwo edytować i udostępniać znajomym najlepsze fragmenty swoich gier – w formie wideo lub zrzutów ekranu, w niemal każdej sieci społecznościowej.
  • Grafika – Gry tworzone z wykorzystaniem DirectX 12 są szybsze, bardziej wydajne, płynniejsze i o nieporównywalnie lepszej jakości wizualnej.
  • Program beta Minecraft – Program testowy gry Minecraft: Windows 10 Edition rozpoczyna się 29 lipca, wraz z premierą nowego systemu.

[informacja prasowa]

windows 10 app_pk (3)

Written By
More from Patryk

Street Fighter V działa na silniku graficznym Unreal Engine 4

Street Fighter V zostało zapowiedziane na PlayStation 4 (oraz PC). Tytuł działa...
Read More