Powstanie nowa odsłona klasycznej serii Baldur’s Gate

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nowej odsłony popularnego, wręcz klasycznego cyklu Baldru’s Gate. Firma Beamdog zajmuje się aktualnie tym projektem.

Baldur's Gate to klasyka gatunku RPG...i kropka!
Baldur’s Gate to klasyka gatunku RPG…i kropka!

Wydawnictwo Beamdog potwierdza, jakoby od dłuższego czasu trwały prace nad kolejną odsłoną klasycznego cyklu Baldur’s Gate. Tytuł ma pojawić się na komputerach osobistych, a historia zostanie umiejscowiona pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną tego popularnego cyklu.

Fani klasyki łączcie się, powraca znane i kochane Baldur’s Gate!

Akcja najnowszej odsłony cyklu ma mieć miejsce pomiędzy wydarzeniami z pierwszej oraz drugiej odsłony serii. Autorzy aktualnie pracują w oparciu o niemniej klasyczny silnik graficzny Infinite Engine, tak również generujący klasyczny widok izometryczny. Twórcy wyraźnie podkreślają, iż nie będzie to pełnoprawna, trzecia odsłona serii, ale najprawdopodobniej spinn-off. Dodatkowo nie wykluczają oni, iż trzecia część serii nie powstanie w przyszłości.

Beamdog w ostatnim okresie przysłużyło się społeczności graczy głównie za sprawą świetnie przygotowanych Baldur’s Gate Enhanced Edition oraz Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Zapotrzebowanie na gry tego gatunku nie słabnie, a więc zdecydowano się wprowadzić na rynek nowy projekt.

Fani klasycznych gier z gatunku RPG mogą liczyć zatem na całkiem przyjemne premiery w niedalekiej przyszłości. Mowa tutaj również o konkurencyjnych grach pokroju Torment: Tides of Numenara czy równie interesującego Pillars of Eternity.

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2015/01/08/beamdog-is-working-on-a-new-baldurs-gate-game-using-the-infinity-engine/]

Written By
More from Patryk

Video – poznajcie Ayane z Dead or Alive 5: Last Round

Kompletna wersja piątej odsłony japońskiej serii bijatyk Dead or Alive. Gra zawiera...
Read More