Powstanie kolejna część serii Yakuza.

Yakuza to popularna seria, która łączy w sobie wiele gatunków i przedstawia kulisy funkcjonowania, a także życia japońskich grup przestępczych. Za serię odpowiedzialna jest SEGA. Po wydanej w lutym Yakuza: Restoration twórcy zapowiadają, że kolejna część serii jest już w produkcji.

Yakuza to bardzo popularna seria. Czy jej kolejna odsłona odniesie sukces?

O tym, że SEGA pracuje nad kolejną odsłoną serii Yakuza informuje najnowsze wydanie japońskiego pisma Famitsu, które zajmuje się branża gier wideo. W magazynie opublikowany został wywiad z Tohishiro Nagahoshim, czyli supervisorem serii, a także z producentem Yakuzy, czyli z Masayoshim Yokoyamą. Obydwaj panowie w tym wywiadzie potwierdzili, że kolejna odsłona serii jest w produkcji, ale dokładniejsze informacje dotychczas nie zostały podane.

Watro wspomnieć, że ostatnia odsłona serii, która nosi podtytuł Ishin lub też angielski odpowiednik, czyli Restoration trafiła do sprzedaży 22 lutego tego roku. Tytuł ten trafił na konsolę PlayStation 3 oraz PlayStation 4, ale dostępny jest tylko w Japonii, a SEGA jak na razie nie wyraziła chęci, czy też nie ujawniła planów wydania tej gry ani w Ameryce Północnej ani w Europie. Szkoda fanów z tych części świata, ponieważ musimy pamiętać, że wciąż nie doczekali się oni premiery piątej części serii w swoich krajach. Miejmy jednak nadzieję, że najnowsza odsłona serii, o której wspominali panowie Nagahoshi oraz Yokoyama pojawi się zarówno w Japonii jak i na Zachodzie.

More from Mikołaj Ciesielski

Już w najbliższy piątek premiera Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Fani Naruto już w najbliższy piątek ponownie wcielą się w swojego ulubionego...
Read More