Powstanie film o grach z serii Shenmue

Pewnie nie wielu z Was wie, czym tak naprawdę jest marka Shenmue. Wiele osób nie rozumie fenomenu tej gry i szaleństwa na punkcie Shenmue 3. Twórcy przygotowują film naświetlający tę markę.

Ostatnia odsłona tej znakomitej serii powstała 13 lat temu, a więc na długi, długi okres gra zniknęła z głównego nurtu. Świat gier wideo zupełnie się w tym czasie zmienił i powstały inne popularne marki. Wielu zapomniało, czym jest Shenmue.

Yu Suzuki, twórca gry Shenmue 3 zdecydował się przygotować wraz ze swoimi współpracownikami film dokumentalny na temat tej serii. W sieci pojawił się już nawet trailer nadchodzącego dokumentu, który powinien wszystkim zainteresowanym przybliżyć historię gry Shenmue.

Warto podkreślić, że gra w okresie swojego debiutu (2000 rok) wyznaczała absolutnie nowe standardy w dziedzinie grafiki oraz systemu rozgrywki. Otrzymaliśmy ogromny, otwarty świat, jak również wyśmienitą oprawę graficzną, która zawstydzała nawet komputery osobiste.

Shenmue 3 zostało zapowiedziane na E3 2015 podczas konferencji Sony. Gra zbiera fundusze na platformie Kickstarter w błyskawicznym tempie. Jest ogromna szansa na powrót wielkiej legendy sprzed lat, polecam się zainteresować!

 

[interaction id=”558941d99903ebaf492eb979″]

Written By
More from Patryk

Cyberpunk 2077 – premiera gry już w 2016 roku?

Sukces gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest niepodważalny. Studio CD Projekt RED...
Read More