Powstaną kolejne gry z serii Metro!

Metro to nie tylko znana i lubiana seria gier. Wszyscy fani serii zapewne wiedzą, że wszystko zaczęło się od znakomitych książek Dmitryja Głuchowskiego pt. Metro 2033 i Metro 2034. Po znakomitym Metro: Last Light twórcy zapowiadają, że nie jest to ostatnia odsłona cyklu.

Ostatnia odsłona przygód Artema zapewne przyciągnęła wielu nowych fanów. Czy kolejne odsłony serii także będą równie udane?

Studio 4A Games poinformowało, że kolejne odsłony serii są już w trakcie tworzenia. Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pozwiedzać tytułowe Metro na konsolach nowej generacji i wydaje się, że po takich zapowiedziach twórców wcale nie będzie trzeba długo czekać. Ukraińskie studio wyraźnie podkreśla, że nie powstanie jedna gra, a będzie ich więcej. Kolejna informacja podana przez Ukraińców to fakt, że zmienili oni położenie swej głównej siedziby. Przenieśli się z targanej konfliktami Ukrainy na Maltę i to właśnie tam tworzone będą najnowsze produkcje z słowem Metro w tytule. Przypomnijmy, że twórcy postanowili również przenieść poprzednie części na konsole nowej generacji.

Obydwie gry, czyli zarówno Metro 2033 jaki Metro: Last Light to gry typu FPS, czyli pierwszoosobowe strzelanina akcji. Szczególnie kontynuacja, czyli Metro: Last Light została ciepło przyjęta przez fanów i recenzentów – średnia ocen na serwisie Metacritic to 80 punktów. Obydwie gry opowiadają o nuklearnej apokalipsie, która ma miejsce w niedalekiej przyszłości na terenach wschodniej Europy i Rosji.

[dzięki- VG24/7]

Metro-Last-Light-preview-2-fixed

More from Mikołaj Ciesielski

Znamy rozdzielczość Trials Fusion na Xboxa One oraz na PlayStation 4

Trials Fusion to czwarta część znanego cyklu z motocyklami enduro, które są...
Read More