Powstaje kolejny film na podstawie Resident Evil, tym razem restart marki

Firma Capcom we współpracy z Marza Animation Planet przygotowują kolejny film z uniwersum Resident Evil. Tym razem animacja CGI będzie restartem całej marki. Jestem zainteresowany.

Marza Animation Planet to studio, które zajmuje się aktualnie kolejnym filmem na podstawie gry Resident Evil. Spokojnie, nie jest to typowy blockbuster z Millą Jovovich w roli głównej, ale animacja podobna chociażby do Resident Evil Degeneration z 2008 roku. To bardzo dobra wiadomość, bowiem animacje wypadają o wiele lepiej, aniżeli produkcje Andersona.

Film zostanie przygotowany do roku 2017 a za jego produkcję odpowiadają następujące osoby:

  • Reżyser – Takanori Tsujimoto
  • Producent wykonawczy – Takashi Shimizu (twórca Ju-On)
  • Muzyka – Kenji Kawai
  • Scenariusz – Fukami Makoto

Nawiązując do japońskiej notatki prasowej możemy stwierdzić, że animacja ma być kompletnym restartem marki. Można zatem zakładać, że zainteresowani filmem poznają historię Resident Evil od podstaw. W filmie udział wezmą znane postaci, między innymi Leon S. Kennedy, Chris Redfield oraz Rebecca Chambers.

Wygląda więc na to, że film zapowiada się bardzo przyzwoicie i jeżeli tylko twórcom uda się utrzymać potężny klimat pierwszych trzech odsłon serii, to wydaje mi się, że animacja odniesie sukces. Historia Leona i Chrisa może być bardzo ciekawa, ale ciekawi mnie również wątek funkcjonariuszki Chambers w tym wszystkim. Ja czekam, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/resident-evil1.jpg”]

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

Najnowsza oferta Deals with Gold a w niej miedzy innymi Assassin’s Creed: Unity i Evolve

Microsoft przygotował kolejne zestawienie gier w ramach oferty Deals with Gold. W...
Read More