Port Final Fantasy VII już niebawem na PlayStation 4

Już niebawem na rynku pojawi się port gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę PlayStation 4. Kultowa gra, która zdefiniowała gatunek jRPG pojawi się na nowej konsoli Sony.

Bez wątpienia Final Fantasy VII to jedna z najlepszych gier w historii branży gier wideo, najwspanialsze jRPG oraz największe osiągnięcie ekipy Squaresoft w ich karierze. Port gry z pierwszego PlayStation już niebawem pojawi się, jak zapowiadano na E3 2015, na nowej konsoli Sony.

Początkowo większość graczy uważała, że Final Fantasy VII na konsolę PlayStation 4 pojawi się w PlayStation Store już 16 października tego roku. Tak się jednak nie stało, a oficjalnej daty premiery przedstawiciele firmy Square Enix nie ogłosili do dzisiaj. Na stronie serwisu exophase, który zajmuje się pozyskiwaniem trofeów z PlayStation Network, pojawiła się interesująca wiadomość, mianowicie lista pucharów dla Final Fantasy VII właśnie z PS4.

Z reguły lista trofeów ląduje w PlayStation Network na krótko przed premierą. Można się zatem spodziewać, że port gry z ”szaraka” będzie dostępny na nowej konsoli japońskiego giganta już w przeciągu kliku dni. Bardzo możliwe, że Square Enix nieco więcej na temat portu Final Fantasy VII ujawni również na imprezie PlayStation Experience.

Legendarne Final Fantasy VII dostępne było na PlayStation i zdobyło tam ogromną popularność. Dziś średnia ocen gry Squersoftu to 92 punkty. W kręgach graczy jest ona uważana za najlepszego przedstawiciela gier jRPG w historii. Warto się z tym tytułem zapoznać również na PlayStation 4 w oczekiwaniu na genialny Remake, który rozbudził oczekiwania graczy do ”czerwoności”.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/ff7.jpg”]

[interaction id=”55fe7f870bbe6d362d2b9839″]

Written By
More from Patryk

Metamorfoza Elizabeth w trakcie prac nad Bioshock: Infinite

Elisabeth to bohaterka gry Bioschock: Infinite, która to trafiła na Xboksa 360...
Read More