Porównajmy God of War w wersjach na PlayStation Vita i PlayStation 3

God of War Collection to zestaw dwóch pierwszych odsłon serii God of War autorstwa Sony Santa Monica. Tytuł trafił na PlayStation 3, a w późniejszym okresie na PlayStation Vita.

God of War to wspaniała seria slasherów od studia Sony Santa Monica, która wspiera od kilku lat platformy Sony.
God of War to wspaniała seria slasherów od studia Sony Santa Monica, która wspiera od kilku lat platformy Sony.

Digital Foundry postanowiło przetestować God of War Collection w wersjach na PlayStation Vita oraz PlayStation 3. Stosowne porównanie pozwala wyrobić sobie opinię na temat portu gry Sony Santa Monica na przenośną wersję konsoli. Już samo zestawienie wstępnych ocen naświetla nam nieciekawą sytuację. Z ”przenośnym” God of War jest wyraźnie coś nie tak, oceny ustalono na poziomie 72-74%, gdzie wersja na PlayStation 3 uzyskała notę 90%. Jeżeli same liczby niczego Wam nie obrazują, to warto rzucić okiem na poniższą analizę wideo, którą przeprowadzili specjaliści z Digital Foundry. Pokazuje ona małe, ale zauważalne różnice pomiędzy obiema wersjami tej samej gry. Tytuł na PlayStation Vita wyraźnie zwalnia, najwyraźniej twórcy ze studia Sanzaru Games, tym razem nie poradzili sobie z kolejną edycją HD.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wstępne oceny szpili były całkiem niezłe. Dziwi wiec fakt, iż Digital Foundry dopiero teraz zajęło się analizą technologiczną jakości gry. Autorzy gry, studio Sony Santa Monica, przenieśli oba tytuły w nowe środowisko sprzętowe, oraz okrasili grę nową jakością. God of War Collection zostało podciągnięte do jakości 720p oraz sześćdziesięciu klatek na sekundę. Co więcej, jeżeli jesteście już właścicielami tego wydawnictwa na konsoli PlayStation 3, to możecie skorzystać z opcji Cross Buy,  która to pozwoli Wam przenieść ten tytuł na PlayStation Vita bez dodatkowych kosztów.

Written By
More from Patryk

GRID: Autosport trafi na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC

GRID: Autosport jest nową pozycją w serii gier wyścigowych studia Codemasters. Firma...
Read More