Ponad milion osób w tym samym czasie grało w Dota 2

Dota 2 to gra z gatunku MOBA. W miniony weekend, za sprawą fanów tej produkcji padł rekord, którym Valve może się pochwalić całemu światu.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Okazuje się, że Dota 2 jest najchętniej ogrywaną produkcją na platformie Steam. W weekend tytuł ten umocnił się na pozycji lidera i pobił kolejny rekord. Okazuje się bowiem, że pod koniec tygodnia w tytuł ten grało jednocześnie ponad milion użytkowników, co bez wątpienia jest sporym osiągnięciem.

Taki wynik mógł być spowodowany faktem, iż w tym czasie gracze otrzymywali dodatkowe nagrody i punkty doświadczenia. Wszystko to za sprawą New Bloom Festival, które wprowadzało tryb Beast Brawl, za sprawą którego graczom towarzyszyły ogromne bestie. Niemniej tak fantastyczny wynik robi wrażenie, jeśli brać pod uwagę statystyki platformy Steam.

Złośliwi zapewne przywołają statystyki League of Legends, jednakże warto wspomnieć, że od premiery popularnego LoLa minęło znacznie więcej czasu, aniżeli od premiery Doty, która zadebiutowała na rynku 9 lipca 2013 roku. Być może za kilka lat, to właśnie produkcja Valve będzie wieść prym wśród produkcji z gatunku MOBA.

 

Tags from the story
, , , ,
More from Mikołaj Ciesielski

Obcy: Izolacja będzie można ukończyć bez zabijania.

Za grę Obcy: Izolacja odpowiedzialne jest studio Creative Assembly, natomiast za wydanie...
Read More