Ponad 80 twórców gier pojawiło się w Krakowie na PlayStation Open Day

W dniu 7 maja 2014 roku w Krakowskim Parku Technologicznym Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons, zorganizowało “PlayStation Open Day”. Było to spotkanie utalentowanych polskich twórców gier z zespołem SCEE odpowiedzialnym za współpracę z deweloperami.

PlayStation Open Days to bardzo ciekawa impreza organizowana przez polski oddział firmy Sony.
PlayStation Open Days to bardzo ciekawa impreza organizowana przez polski oddział firmy Sony.

 

PlayStation Open Days to otwarte spotkanie organizowane przez Sony Computer Entertainment Europe dla utalentowanych niezależnych deweloperów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat platform PlayStation i ich możliwości. Wydarzenie skierowane było zarówno do niezależnych twórców, którzy chcą rozpocząć współpracę z SCEE, jak i do deweloperów, którzy już ze SCEE działają. Na spotkaniu pojawiło się ponad 80 osób wśród których znaleźli się nie tylko twórcy gier z Polski, ale także z Włoch.

Głównymi prelegentami na PlayStation Open Days w Krakowie byli Agostino SimonettaSenior Account Manager – SCEE Publisher & Developer Relations oraz Patrick Connor – R&D Group Engineer. Simonetta wprowadził uczestników w temat projektowania gier na platformy PlayStation i omówił modele biznesowe dotyczące współpracy. Wystąpienie Patricka Connor’a pt. „PlayStation Development 101” byłozaawansowanym technicznym wprowadzeniemdo tego jak projektować na platformyPlayStation.Dotyczyło ono działuusług deweloperskichi tego jak wspiera on deweloperów, ponadto prezentowało jak potężną platformą jestPlayStation 4ijak łatwo jest tworzyć gry na ten system. Wystąpienie zawierało też omówienie funkcjonalności SEN, a także przegląd obecnego prototypu„Project Morpheus”.

”To była prawdziwa przyjemność i bardzo dobry pomysł aby pierwszy europejski PlayStation Open Day zorganizować w Krakowie. Pasja i entuzjazmu czestników były niesamowite” – powiedział Agostino Simonetta po zakończeniu spotkania.

Patrick Connor potwierdził:

”Byłem pod wrażeniem liczby osób, które wzięły udział w wydarzeniu, tego jak entuzjastycznie podeszli do spotkania z nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość pytań obecnych gości. Dowodzi to, że emocje i zainteresowanie wokółgier w Polsce jest ogromne, dlatego tak ważne jest dla nas wspierać ten poziom zainteresowania.”

Relacja wideo z tego wydarzenia znajdzie się w najbliższym odcinku PlayStation Polska TV na kanale YouTube PlayStation Polska. Poniżej możecie rzucić okiem na pierwsze zdjęcia z tej imprezy, więcej informacji już wkrótce.

 

 

 

Written By
More from Patryk

Firma Crytek przeżywa kłopoty finansowe

Crytek to firma odpowiadająca przede wszystkim za znakomitą serię Crysis, pierwszą odsłonę...
Read More