Ponad 25 milionów konsol PlayStation 4 trafiło do sklepów

Koncern Sony ma powody do zadowolenia. Sprzedaż konsoli PlayStation 4 pikuje w górę, a oficjalna statystyka twierdzi, że do sklepów poszło aż 25 milionów egzemplarzy.

Do sklepów na całym świecie rozesłano aż 25,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4, o czym informuje oficjalny raport finansowy firmy Sony. To bardzo dużo, choć oczywiście w nadchodzącym okresie ta liczba naturalnie się zwiększy.

Tylko w pierwszym kwartale fiskalnym tego roku do sklepów trafiło 3 miliony sztuk konsoli PlayStation 4. Z kolei firma Microsoft wysłała do sprzedawców Xbox One w liczbie 1,4 miliona razem z Xboksem 360. Różnica w ilości jest widoczna gołym okiem.

Oddziałem, który notuje najlepsze wyniki w Sony jest oddział odpowiedzialny za Gry i Usługi. Sprzedaż wzrosła tutaj aż o 12 procent, co ma związek z usługą PlayStation Plus. W tym segmencie coraz słabiej radzi sobie PlayStation 3, ale tutaj nie powinno to nikogo dziwić – konsola powoli odchodzi w zapomnienie.

Co ciekawe, koncern Sony zadowolony z tego kwartału fiskalnego podnosi swoje prognozy co do całego roku. Teraz firma ma nadzieję na sprzedaż PlayStation 4 na poziomie 16,5 miliona egzemplarzy. To aż o pół miliona więcej, niż pierwotnie zakładano, jak myślicie, uda się wykręcić taki wynik?

[dzięki – http://www.psu.com/news/27674/PS4-has-shipped-253-million-consoles-worldwide]


[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Patryk

Sprzedaż gier – FIFA 15 za mocna dla DriveClub i Obcego

W sieci pojawiło się kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na terenie...
Read More