Pokken Tournament nie trafi na konsole Nintendo 3DS

Środowisko fanów bijatyk i Pokemonów zawrzało w 2013 roku gdy okazało się, że w produkcji jest gra tworzona przez Katsuhiro Haradę, a której bohaterami są Pokemony. Tą grą okazała się być Pokken Tournament i chociaż najpierw trafiła do japońskich salonów gry na automaty, w przyszłym miesiącu zakończy swoją podróż na WiiU.

Chociaż Pokken Tournament zostało zapowiedziane na WiiU, bez wzmianki o 3DSie, ludzie zaczęli się zastanawiać. W ostatnich dwóch latach już kilka gier trafiło z domowych konsol Nintendo na przenośną konsolkę firmy. W jednym przypadku, Super Smash Bros., wersja przenośna poprzedziła premierę tej samej gry w wersji na WiiU.

Dodatkowo z mizerną ilością tytułów wykorzystujących nowe specyfikacje New 3DS, fani stali się po prostu spragnieni. Dodatkowo na korzyść działa to, że Pokken Tournament już zostało rzeczywiście wcześniej wydane na inną platformę. W 2015 gra pojawiła się najpierw w japońskich salonach z automatami. Redaktorzy serwisu GameSpot postanowili zapytać  Katsuhirę Haradę i Masaakiego Hoshinę o wersję na mniejszą z konsol.

“Jest już wyzwaniem wydać tę grę na WiiU z obecną zawartością i byłoby na pewno wyzwaniem oddać te same wrażenia graficzne na 3DSie”- powiedział Hoshino.

“Programista nie potrzebuje technologii. Programista potrzebuje pieniędzy”- dodał zapewne pół żartem, pół serio Harada.

Pokken Tournament to trójwymiarowa bijatyka, w której zawodnikami są Pokemony. Za tytuł ten odpowiadają twórcy serii Tekken. Gra już w 2015 roku trafiła na automaty w Japonii. Za sprawą WiiU gracze spoza Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli cieszyć się tą produkcją już w marcu tego roku.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=3l58Txg3Bfc” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]
Written By
More from Bartek Gabiś

Playstation VR tańsze niż Oculus Rift

W tym roku, po latach oczekiwania na premierę sprzętu Virtual Reality, w...
Read More