Pociągiem do Berlina, czyli nowe materiały wideo z Wolfenstein: The New Order

Na oficjalnym kanale PlayStation pojawiły się dwa nowe materiały wideo z gry Wolfenstein: The New Order. Pierwszy z nich przedstawia fragment przejażdżki pociągiem przepełnionym nazistami, a drugi sylwetkę głównego scenarzysty gry.

b186ab4a65f32

Na oficjalnym kanale PlayStation pojawiły się nowe materiały wideo z gry Wolfenstein: The New Order. Gra ma trafić na rynek jeszcze w tym roku, platformy docelowe to zarówno PlayStation 3 i Xboks 360, jak i konsole nowej generacji. Na temat gry wypowiadało się już wiele osób z obozu wydawcy, czyli firmy Bethesda. Tym razem pod lupę wzięto głównego scenarzystę gry, czyli Tommy’ego Torddsona Bjorka. Jest kolejny filmik z serii, w którym autorzy wypowiadają się na temat swojej pracy i wkładu w konkretny tytuł. Jak się okazuje, Tommy odpowiada za całą linię dialogów w grze, spójność scenariusza z wypowiedziami bohaterów i sylwetki antagonistów. Zapytany o to, z czego jest najbardziej zadowolony, przyznaje że bardzo podoba mu się sylwetka podstarzałej nazistki, która ma w sobie ciekawą osobowość i jest charakterystyczna na planie. The New Order stara się utrzymać klimat podobny do tego, który znamy z filmu Quentina Tarrantino – Bękarty Wojny. Jego całą wypowiedź możecie obejrzeć poniżej.

Sama gra jest przesiąknięta alternatywną historią czasów powojennych. Naziści zdołali wygrać II Wojnę Światową i wkroczyli bez wahania na tereny Stanów Zjednoczonych. Gra ma za zadanie nakreślić wizję świata, którym władają faszyści. Flagi Trzeciej Rzeszy są zatknięte w każdym miejscu na ziemi, a nawet na księżycu. Niemiecka armia jest uzbrojona w roboty, które wspierają piechotę w walkach na froncie. Poniżej możecie sprawdzić zapisek wideo jednej z misji, podczas której rozmawiamy z wyżej wymienioną nazistką. Klimat sączy się z ekranu pełnymi garściami. 

Po obejrzeniu poniższego materiału wideo stwierdzam, że będzie na czym oko zawiesić. Bethesda odpuszcza tryb wieloosobowy, tym samym poświęca się w pełni na budowaniu scenariusza i wciągającej rozgrywki. Dodano możliwość walki przy użyciu dwóch karabinów, przecinania obiektów, dorzucono pomniejsze zagadki logiczne. Nowoczesna szata graficzna to przede wszystkim zasługa opracowanego przez studio id Software silnika id Tech. Całość robi wrażenie i podparte jest jakością High Definition na poziomie 60 klatek na sekundę i rozdzielczości 1080p, zainteresowani?

Written By
More from Patryk

Zabójczo piękna i skuteczna Kitana z Mortal Kombat w akcji

W sieci pojawił się kolejny gameplay z gry Mortal Kombat X. Filmikowi...
Read More